Parę dni temu James Gunn wzburzył cały Internet, ogłaszając pełną obsadę nadchodzącego filmu DC The Suicide Squad. Na liście pojawiło się mnóstwo znanych nazwisk i chociaż niektóre zwyczajnie potwierdziły plotki krążące w Internecie od miesięcy, inne kompletnie zszokowały fanów – choćby wieść, że w filmie pojawi się reżyser Thor: Love and Thunder, Taika Waititi!

W trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, na którym miała miejsce premiera najnowszego filmu Waititiego, Jojo Rabbit, mężczyzna został zapytany o to, jak Marvel Studios zapatruje się na to, że ich pracownik zagra w filmie konkurencji:

Cóż, aż do teraz nie wiedzieli, hehe. Ja nic nie wiem, naprawdę nic o tym nie wiem, nie wiem co się dzieje.

Chociaż Waititi udawał Greka, mnóstwo fanów chciałoby dowiedzieć się, w jaką postać się wcieli i jak duża będzie jego rola w filmie. Nie mamy co liczyć na Gunna, który odmawia zdradzenia jakichkolwiek dodatkowych detali na temat obsady i filmu – do tego twierdzi, że wiele informacji krążących teraz po sieci to zwyczajne kłamstwa:

O niektórych postaciach dowiecie się wkrótce. O niektórych już wiecie (chociaż jest też wiele takich, o których słyszeliście, nawet z wiarygodnych źródeł, a których w ogóle w filmie nie zobaczycie). Ale, szczerze mówiąc, jeszcze przez długi czas raczej nie wypuścimy żadnych dodatkowych informacji.

Póki co oficjalnie potwierdzona przez Gunna obsada to: David Dastmalchian, John Cena, Jai Courtney, Joaquin Cosio, Nathan Fillion, Joel Kinnaman, Mayling NG, Flula Borg, Sean Gunn, Juan Diego Botto, Storm Reid, Pete Davidson, Taika Waititi, Alice Braga, Steve Agee, Tinashe Kajese, Daniela Melchior, Peter Capaldi, Julio Ruiz, Junnifer Holland, Viola Davis, Idris Elba, Margot Robbie, i Michael Rooker.

Oprócz tego wiemy, że w The Sucide Squad zobaczymy powrót Harley Quinn, Amandy Waller, Kapitana Bumeranga i Ricka Flaga, ponadto słyszeliśmy plotki o pojawieniu się Bronze Tigera i King Sharka. Co do reszty pozostaje nam spekulować.

Na ten moment premiera The Suicide Squad ma mieć miejsce 6 sierpnia 2021.