Serial Batwoman z powodu epidemii koronawirusa został skrócony do 20 odcinków, zatem zakończy on się również sporym cliffhangerem, który zostanie rozwiązany dopiero w 2021 roku, bo dopiero wtedy seriale The CW wrócą do życia.

Stacja The CW by nieco umilić nam ten bardzo długi czas rozłąki, opublikowała opis drugiego sezonu Batwoman, który po prostu w jakiś sposób będzie kontynuacją pierwszego, bo fabuła została rozpisana już o wiele wcześniej. Opis zwiastuje nam ponowne zagrożenie ze strony Husha i Alice, jednakże poznamy także pewnego niebezpiecznego wroga z przeszłości Alice!

Drugi sezon rozpoczyna się od ważnej gry, która na zawsze zmieni Gotham i The Bat Team. Gdy kurz opadnie, Batwoman posiada wszystko, co działa przeciwko niej – w tym grupę złoczyńców, która niedawno uciekła z Arkham – i wszyscy przyjdą ją zobaczyć w zupełnie nowym świetle. Jednakże co ciekawe Alice poprosi swoją siostrę Kate o pomoc, gdy zostanie uwikłana w niebezpiecznego wroga z przeszłości, który dokładnie wie, jak żerować na jej słabościach. Gdy Luke i Mary uznają się za pomocników, w końcu zobaczymy ich romans. W międzyczasie rozwijający się związek Sophie i Julii zmierzy się z pierwszym prawdziwym testem i sprawi, że Sophie zakwestionuje wszystko, co według niej było prawdą.”

Można już teraz założyć, że tym niebezpiecznym wrogiem prawdopodobnie jest Safiyah, czyli przywódczyni pirackiego narodu Coryan, która również została wspomniana w 1×19 epizodzie.

Więcej o niej do poczytania w osobnym artykule:

Poznaliśmy złoczyńcę drugiego sezonu Batwoman. Sprawdź koniecznie!