Pierwszy sezon Batwoman dobiega końca, jednakże w ostatnich odcinkach ujawnił nam się wielki złoczyńca dla dalszych losów serialu.

Jak wiemy od początku serialu Batwoman, wraz z przejęciem po Batmanie ochrony miasta Gotham, musi zmierzyć się też z jego rywalami. Oprócz Alicji, która jest jedynym i typowym wrogiem dla Kate Kane.

W ostatnich odcinkach bohaterowie skupiają się na pozyskaniu dziennika Luciusa Foxa, jednakże jedna dobra dusza mocno się od tego wyłamuje, ponieważ wyszło na jaw, iż pracuje dla kogoś innego niż samej głównej bohaterki czy Crows Security – gdzie ostatnio została zatrudniona. Mowa o Julii Pennyworth, która zdradziła, iż pracuje dla Safiyaha Sohailema.

Safiyah Sohailem w komiksach była jedną z miłości Kate Kane, a na co dzień kontrolowała piracki naród Coryan. Według Julii, Safiyah wie o krucjacie Kate jako Batwoman.

Według showrunner serialu Caroliny Dries, Sohailem nawet, iż parokrotnie została zapowiadana w ówczesnym sezonie, to producenci nie chcieli jej wprowadzać już teraz, tylko zostawić na drugi sezon, by odegrała główną rolę złoczyńcy.

„Wiemy, że widzowie mówią: „W tym serialu brakuje tylko jednej rzeczy, chodzi o lesbijskich piratów”- powiedziała ze śmiechem Dries. „Uwielbiam fabułę Safiyah w komiksach i wiedzieliśmy, że w pewnym momencie musimy ją sprowadzić. Ale nie chcieliśmy jej zmarnować ani pokazać jej postaci w 1 sezonie, kiedy zdarzają się inne szaleństwa. Więc naprawdę podchodzimy do niej tak, by została naszym złoczyńcą w 2 sezonie.” – zakończyła wywiad Carolina Dries dla portalu ComicBook.com