Nadchodzący serial platformy Disney+ “Loki” może obsadzić transpłciową postać również do Kinowego Uniwersum Marvela. Według nowej informacji portalu The Illuminerdi, Marvel Studios chce przedstawić Serę jako główną postać wspierającą serial, z możliwością jej pojawienie się w filmach! Jeśli plotka jest prawdziwa, oznaczałoby to, że postać ta byłaby pierwszą postacią transpłciową w znaczącej roli w MCU.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, Sera została wprowadzona zaledwie kilka lat temu w 2015 roku w komiksie: Angela: Asgard’s Assassin # 1. W Marvel Comics, Sera jest postacią Anchorite, rasą rzadkich i pozbawionych skrzydeł mężczyzn urodzona wśród Aniołów z Nieba, którzy byli uwięzieni w świątyni, gdzie modlili się za wszystkich Aniołów, którzy bezdusznie umarli (redaktor: cokolwiek to znaczy). Sera została jednak zidentyfikowana jako kobieta. W końcu została uratowana przed potworem, który zaatakował świątynię przez siostrę Thora, Angelę i pewne małżeństwo.

Informacja o przybyciu transpłciowej Sery zbiega się w czasie z ostatnią informacją Kevina Feige’a – prezydenta Marvel Studios, który dla portalu The Variety wypowiadał się o włączeniu w serialowy i kinowy świat Marvela postaci transpłciowych. Do tego jak już wiemy od ponad roku, postać LGBTQ pojawi się również w filmie The Eternals!

Siła tęczy w Marvelu rośnie! 🙂