Doktor Strange według Marvel Studios jest nadal na dobrej drodze do rozpoczęcia produkcji zgodnie z planem pomimo trwającej pandemii koronawirusa.

Pandemia zmusiła studia do zamknięcia lub odroczenia produkcji wielu projektów, a wszystko to w celu ochrony członków obsady i załogi przed zarażeniem. Wśród wielu projektów, które zostały zmuszone do zawieszenia filmowania z powodu pandemii, znajdują się Shang-Chi i Legends of Ten Rings Marvel Studios, pozostawiając fanów z pytaniem, czy nadchodząca kontynuacja filmu Doctor Strange również może opóźnić produkcję.

Teraz, według różnych raportów, źródła podają, że produkcja “Doctor Strange in the Multiverse of Madness ma się rozpocząć jeszcze w czerwcu 2020 roku.

Rynek zbytu zauważył również, że preprodukcja mogła być kontynuowana zdalnie.

Magazyn Variety spostrzegł, że większość wytwórni mówi swoim przedstawicielom, że mało prawdopodobne jest, aby wznowiono produkcję tych opóźnionych projektów do połowy maja, co pozwoliłoby kontynuować kręcenie filmów zgodnie z harmonogramem, jeśli to prawda.

Jednak rynek wskazuje również, że pandemia wirusa nie osiągnie szczytu w głównych miejscach zdjęciowych, takich jak Nowy Jork, do końca kwietnia, co oznacza, że oczekiwania w połowie maja mogą być „zbyt optymistyczne”.

Szczegóły dotyczące Multiverse of Madness są obecnie ograniczone, choć mówi się, że film zawiera elementy grozy. Co więcej, miniseria Disney Plus WandaVision będzie również służyć jako wprowadzenie do kontynuacji.

Scott Derrickson jest nadal związany z Doktorem Strange’em w Multiverse of Madness jako producent wykonawczy, podczas gdy prawdopodobnie Sam Raimi wyreżyseruje film na podstawie scenariusza napisanego przez Michaela Waldrona. W kontynuacji wystąpią Benedict Cumberbatch, Benedict Wong i Elizabeth Olsen, ale nie oczekuje się powrotu Rachel McAdams.

„Doctor Strange in the Multiverse of Madness” ma pojawić się w kinach 7 maja 2021 r.