W końcu, ostatecznie nadeszła wiekopomna chwila, w której to Robert Downey Jr. w ostatnim wywiadzie potwierdził definitywny koniec z rolą Iron Mana w filmach Marvela!

Śmierć Iron Mana w Avengers: Endgame nie była zbyt wielką niespodzianką, biorąc pod uwagę dziesięć projektów filmowych Roberta Downeya Jr. w Marvel Cinematic Universe. Niemniej pojawiły się plotki, że aktor pojawi się w Black Widow dzięki usuniętej scenie z Captain America: Civil War.

Podczas promocji filmu “Dolittle”, Robert Downey Jr. został zapytany o to, czy ponownie zagra w Iron Mana lub Tony’ego Starka. Podczas rozmowy z portalem Parade, Downey Jr. na pytanie odpowiedział bardzo krótko i stanowczo:

Ta wojna już się dla mnie skończyła. Zostałem przydzielony do nowych interesujących projektów. Dwukrotnie zdarzyła mi się sytuacja, że obudziłem się w nocy, aby przygotować się do jakiegoś momentu, zupełnie jakbym lunatykował. Nie chodzi tylko o fakt, że byłem bardzo związany z tą postacią, ale bardziej o to, iż dobrze przypuszczałem, że moim przeznaczeniem będzie wykreować tego bohatera na podstawie wszystkich moich doświadczeń.

Chociaż zapewne i tak niektórzy nie wezmą tych słów na poważnie i nadal będą marzyli i liczyli na powrót Roberta Downeya Jr. do roli Iron Mana!