Zapytany o prawdziwość plotek mówiących, że Iron Man miałby pojawić się w nadchodzącym filmie Black Widow, Robert Downey Jr. je zdementował, choć stwierdził, ze byłoby to możliwe przy użyciu edycji cyfrowej lub nagrań archiwalnych.

Downey oficjalnie zakończył karierę w Marvelu po jedenastu latach i wystąpieniu łącznie w dziewięciu filmach. Zarówno on, jak i bohaterka Black Widow poświecili swoje życie, by uratować wszechświat przed Thanosem w Avengers: Endgame. Ponieważ przygody Czarnej Wdowy mają mieć miejsce krótko po wydarzeniach z Captain America: Civil War, Stark mógłby pojawić się w wyciętej scenie z tego filmu, użytej jako nagranie archiwalne.

“Jasne. Świetnie. To znaczy, fajnie by było jakby mi dali znać. Przezorny zawsze ubezpieczony,” zażartował Downey w wywiadzie dla Entertainment Tonight podczas promocji swojego pierwszego po-Marvelowego filmu, Dolittle, w którym wystąpi razem z Michaelem Sheenem, Johnem Ceną i Craigiem Robinsonem. “Teraz mogą wszystko. To mógłby być nawet wywiad typu deep fake.”

Poniżej prezentujemy cały wywiad, a interesujący nas fragment zaczyna się w 5:33, ale warto obejrzeć całość.

Wrześniowy raport branżowego magazynu Deadline, wydany kilka miesięcy po śmierci Iron Mana w Endgame donosił że “Stark pojawi się raz jeszcze” w Black Widow, cytując czas akcji jako przyczynę.

Pomimo nieustających plotek i nadziei fanów na zobaczenie Roberta w tej roli, Downey twierdzi, że już skończył ten etap.

“Dla mnie to już koniec wojny”, Downey powiedział w niedawnym wywiadzie dla Parade, zapytany o powrót do MCU.Znalazłem następny etap.” W linkowanym wyżej wywiadzie dla ET, aktor, który pierwszy raz wystąpił w tej roli w Iron Man z 2008 roku odpowiedział “lepiej jest odejść samemu, nim cię zwolnią“.

Podobnie jak Chris Evans, który również zakończył karierę w roli Kapitana Ameryki w Endgame, po ośmiu latach i siedmiu filmach. Obaj “wysiedli z tego autobusu.

To był nasz wybór, i wiedzieliśmy, że częścią tej pracy jest wysiadka, a autobus pojedzie dalej bez nas,” powiedział Downey w wywiadzie dla Disney twenty-three. “Jest w tym coś otrzeźwiającego. Cieszy mnie to i będę gotów, gdy kolejni przyjdą odwiesić rękawice.

Black Widow, w której oprócz, być może RDJ, zobaczymy w głównych rolach Scarlett Johansson, Florence Pugh, O-T Fagbenle, Rachel Weisz, Williama Hurta i Davida Harboura, wskakuje z zabójczą gracją na ekrany kin już 1 maja 2020r.