PODZIEL SIĘ

Kevin Feige potwierdza, że grana przez Tessę Thompson Valkyrie to pierwsza w MCU postać LGBTQ!

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

Na prezentacji Marvel Studios na tegorocznym SDCC fani poznali parę nowych detali na temat czwartej części Thora, która będzie nosiła tytuł Thor: Love and Thunder. Oprócz informacji, że Mjolnir trafi w ręce Jane Foster (Natalie Portman), dowiedzieliśmy się też, że pierwszym, co zrobi Valkyrie jako nowy król Asgardu będzie znalezienie sobie odpowiedniej królowej, co potwierdza teorie, jakoby postać Thompson była lesbijką lub była biseksualna.

W jednym z licznych post-panelowych wywiadów z Kevinem Feige producent potwierdził, że Valkyrie będzie postacią nieheteroseksualną i że Marvel Studios chce, aby w nadchodzących projektach pojawiało się więcej reprezentacji środowiska LGBTQ:

Odpowiedź brzmi tak. A więcej historii i postaci reprezentujących mniejszości zobaczycie na przestrzeni wielu przyszłych filmów, nie tylko w Thorze 4.

W obliczu dzisiejszych wydarzeń, zwłaszcza w Polsce, wydaje się być dobrą wiadomością, że w filmach tak mainstreamowych jak te z MCU widzowie w końcu będą mogli zobaczyć postacie odbiegające od heteroseksualnego standardu. Powiedzcie nam, co wy o tym myślicie w komentarzach, na facebooku i na naszym Discordzie.