PODZIEL SIĘ

Jeśli odczuwacie niedosyt po obejrzeniu Endgame, Deadline ma dla was dobrą wiadomość. Portal podaje, że zapowiedziany jakiś czas temu serial oryginalny od Disney+ Falcon and Winter Soldier będzie miał premierę już w 2020. roku i zamknie się w sześciu odcinkach, co zgadza się z poprzednimi doniesieniami, że produkcje od Disney+ będą miały od sześciu do ośmiu odcinków.

Znani z trylogii Kapitana Ameryki czy z filmów z serii Avengers Anthony Mackie i Sebastian Stan powrócą do swoich ról już w sierpniu 2020, tym razem na małym ekranie. W serwisie Disney+ będziemy mogli też zobaczyć produkcje takie jak WandaVision z Elisabeth Olsen i Paulem Bettanym czy Loki z uwielbianym przez fanów na całym świecie Tomem Hiddlestonem, nie znamy jednak jeszcze dat premier obu serii. Po sieci krążą też plotki, że Jeremy Renner, odtwórca roli Hawkeye’a, również dostanie swój własny serial.

Chociaż nie znamy szczegółów na temat fabuły Falcon and Winter Soldier, możemy domyślać się, że serial ukaże jak Sam (Anthony Mackie) oraz Bucky (Sebastian Stan) radzą sobie w świecie po tym, jak Steve Rogers przeszedł na zasłużoną emeryturę. Plotki donoszą, że w serialu będziemy mogli zobaczyć powrót Daniela Bruhla do roli Barona Zemo i Emily Van Camp jako Sharon Carter. Reżyserią wszystkich sześciu odcinków serialu zajmie się Kari Skogland, która pracowała przy serialach takich jak The Punisher, The Walking Dead czy Opowieść podręcznej.

Sebastian Stan w jednym z wywiadów wypowiedział się trochę na temat przyszłości swojej postaci w MCU:

Najbardziej lubię wszystko od Eda Brubakera. To były moje ulubione komiksy i to było wspaniałe uczucie móc zobaczyć część materiału przeniesioną do filmu. Bardzo chciałbym teraz, żeby ludzie zobaczyli Winter Soldiera, jakiego jeszcze nie znają. W końcu przed zostaniem najemnikiem miał całe życie, swój charakter, no wiesz. Zrobili z niego maszynę do zabijania i nadal to widać w filmach, ale w komiksach już stoi na własnych nogach, zaprzyjaźnił z Czarną Wdową, wiedzie inne życie. Chciałbym to zobaczyć.

Myślę że nadszedł w końcu czas, żeby Bucky zerwał z rolą wiecznego żołnierza i uciekiniera i wyszedł w wielki świat. Nie wiem sam, może nawet pójdzie na randkę. Całe to zamrożenie i pranie mózgu, sporo go przez to ominęło, nie? Apki i tym podobne. Nie mam pojęcia, co zrobi, chociaż nie widzę go z iPhonem w ręku, Dużo będzie zależało od postaci Anthony’ego i od samego Anthony’ego.

O nadchodzących serialach wspomniał też sam Kevin Feige:

Przez te 23 filmy stworzyliśmy drużynę świetnych aktorów i twórców i jesteśmy podekscytowani na myśl, że możemy kontynuować współpracę z nimi by opowiedzieć nowe historie w sposób, w jaki jeszcze tego nie robiliśmy. Te seriale będą na takim samym poziomie jakościowym, do jakiego przyzwyczailiście się z filmów. Chcemy wykorzystać wolność kreatywną, jaką daje nam Disney+, aby eksplorować MCU. Zaprezentujemy nowe historie, ale będziemy też kontynuować te stare i cieszy nas myśl, że wielkie wydarzenia w filmach będą wpływały na seriale, a wielkie wydarzenia z seriali na filmy.

Premiera Falcon and Winter Soldier w Disney+ już w sierpniu 2020!