PODZIEL SIĘ

Z przeprowadzanych wywiadów i doniesień od twórców MCU można się dowiedzieć, że w filmach oraz serialach będą pojawiać się postacie o orientacji homoseksualnej.

W filmie The Eternals zobaczymy pierwszą nieheteronormatywną postać. Richard Madden, bo to o jego postaci właśnie jest mowa, czyli Ikaris. Po tym pierwszym gejowskim debiucie na pewno zobaczymy więcej postaci tej orientacji. Anthony Mackie sugeruje że lesbijką zostanie Kapitan Ameryka, która miałaby być grana przez Kristen Stewart. „Myślę, że [Stewart] powinna być lesbijską Kapitan Ameryką!” 

W filmie New Asgard w Thor: Love and Thunder też pojawi się wątek LGBTQ+. Tessa Thompson ujawniła, że Valkyrie będzie szukała królowej, która będzie rządzić obok niej.

Tom Holland, aktor odgrywający rolę Spider-Mana, także wyraził swoją aprobatę co do gejowskich postaci w MCU! Niestety przez brak porozumienia Sony z Marvel Studios, raczej nie ujrzymy go już w powyższym uniwersum.

W najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych wieści na temat postaci związanych z LGBTQ+. Nie pozostaje nam nic, tylko czekać na kolejne wiadomości.

W sieci na pewno nie zabraknie złośliwych komentarzy od osób, które niekoniecznie popierają środowisko LGBTQ+ i nie zapowiada się na to, że taka sytuacja w najbliższym czasie miałaby ulec zmianie.

Jakie jest Wasze stanowisko co do tego ruchu Marvel Studios?