PODZIEL SIĘ

Lada moment czeka nas finał pierwszego sezonu „Doom Patrol”, serialu naprawdę bardzo dziwnego, ale w swoim dziwactwie oraz ciekawej fabule, naprawdę świetnego! Przez cały sezon zespół starał się odnaleźć i uratować Nilesa Cauldera a.k.a. Chiefa z rąk potężnego złoczyńcy imieniem Mr. Nobody. Jednakże w przedostatnim epizodzie Mr. Nobody spowodował lawinę wydarzeń, doprowadzając do nieoczekiwanego zwrotu akcji, gdzie może okazać się, że nie on jest głównym złym sezonu…

No dobrze, wyjaśnijmy sobie jedno – Mr. Nobody nadal jest meta przestępcą i wcale się z tym nie kryje, jak to widzieliśmy do tej pory. Przez cały sezon pierwszy widzieliśmy, jak wprowadzał wydarzenia w ruch, czyniąc rzeczy najpodlejsze, jakie tylko mu do głowy przyszły. Zresztą wiemy również, że współpracował z Nazistami oraz Brotherhood of Evil. Nie można mu jednak zarzucić brak szczerości – Mr. Nobody jest wręcz śmiertelnie szczery!

W przedostatnim epizodzie serialu Mr. Nobody ponownie ruszył koła w ruch, doprowadzając do tego, że The Chief przyznał się, iż to on jest odpowiedzialny za to, że Rita, Cliff, Jane, Larry, a nawet sam Vic stali się „dziwadłami”. I choć zanim zespół usłyszał to wyznanie z ust Nilesa, chwilę wcześniej Rita powiedziała, że cokolwiek nie powie, to i tak nie zmieni stosunku zespołu do Chiefa. Czyżby?

To wyjawienie prawdy zespołowi, że to Niles jest odpowiedzialny za stworzenie ich tymi, jakimi są dziś, nie jest oczywiście niczym nowym. W komiksach w „Doom Patrol” vol.2, dokładniej w numerach z 1992 roku, ujawniono, że Dr. Caulder celowo doprowadził do wypadków Rity Farr i Larry’ego Trainora, aby stworzyć Doom Patrol, po tym, gdy jego eksperyment z Cliffem Steelem, rajdowcu zmarłym tragicznie w katastrofie samochodowej, zakończył się sukcesem. Jego ostateczny plan zakładał, że przeniesie go na płaszczyznę globalną, zmieniając wszystkich ludzi w potwory. Oczywiście świat został uratowany, a Dr. Cauldera zabił The Candlemaker.

Czy serial przedstawi nam wierną adaptację serii komiksowej? Całkiem możliwe. Do tej pory sporo wątków było inspirowanych tym, co wcześniej mogliśmy przeczytać w serii komiksowej. Możliwe, że Chief postanowi wprowadzić w życie jakiś katastrofalny plan. To tłumaczyłoby tytuł finałowego epizodu „Ezekiel Patrol”. Ezekiel w serii komiksowej “Doom Patrol” to karaluch prorokujący nadejście zagłady. Ten sam zresztą, którego kilkukrotnie widzieliśmy w serialu. Jeśli Niles stanie się po przeciwnej stronie barykady, tylko złamany Patrol Zagłady będzie w stanie go powstrzymać!

Finał sezonu “Doom Patrol” już w sobotę 25 maja czasu polskiego na platformie DC Universe.