PODZIEL SIĘ

Scena w Avengers: Infinity War, w której Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) widzi ponad 14 milionów możliwych przyszłości stała się jednym z najbardziej ikonicznych – i najczęściej przerabianym w memach – momentów filmu. Chociaż bardzo możliwe, że Strange użył Oka Agamotto, by przejrzeć po kolei 14 milionów kompletnie różnych wersji nadchodzących wydarzeń, jedna intrygująca teoria sugeruje coś zupełnie innego.

Udostępniona przez u/suoicil teoria twierdzi, że Strange skończył w czymś w rodzaju sekwencji z Matrix Reaktywacja, w której Archiktekt pokazuje Neo (Keanu Reeves) niezliczoną ilość ekranów telewizyjnych. Chociaż byłby to lekki przerost formy nad treścią ze strony Najwyższego Maga, sama teoria brzmi niezwykle ciekawe. Jak wiemy z wypowiedzi Ancient One (Tilda Swinton) z Doktora Strange’a, nawet z Kamieniem Czasu niemożliwe jest widzieć wydarzenia po swojej śmierci, zatem bardzo możliwe, że Strange przeglądał przez więcej niż jedną przyszłość na raz.

Zatem, według teorii, każdy ekran wyłączał się w momencie śmierci Strange’a, co w końcu zostawiło go z jedną, jedyną opcją wygranej. Wiadomość o tej niezmiernie małej szansie zwycięstwa przekazał Tony’emu Starkowi. Nadaje to całej scenie nowego kontekstu – teraz wiemy, że Strange chwilę wcześniej dowiedział się, że aby uratować wszechświat, Tony Stark musi zginąć w ramionach ukochanych. W pewnym sensie swoją decyzją przypieczętował los Iron Mana. Chociaż dość abstrakcyjna, teoria brzmi bardzo solidnie, a całość możecie sami przeczytać poniżej.

[Endgame] What Doctor Strange saw through the Eye of Agamotto and how he ensured the win. from r/FanTheories

Jak podoba wam się taka teoria? Czy myślicie, że Strange mógł w jakiś sposób uratować Iron Mana przed śmiercią? Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach, na naszym facebooku i Discordzie!

Avengers: Endgame wciąż bije rekordy box officu, a jeśli nadal czujecie niedosyt MCU, nie musicie długo czekać: Spider-Man: Far From Home zawita do kin już piątego lipca.