PODZIEL SIĘ

Alita: Battle Angel jest jednym z najczęściej wspominanych filmów w tym roku. Autorem scenariusza był reżyser Avatara James Cameron, który ma już niejeden wielki film na swoim koncie. Dzięki niezaprzeczalnemu sukcesowi na całym świecie fani zastanawiają się, czy kontynuacja filmu opartego na mandze Gunnm, jest możliwa. Czy Alita: Battle Angel 2 powstaje?

Chociaż nic jeszcze nie zostało ogłoszone, James Cameron i Laeta Kalogridis już potwierdzili, że Alita: Battle Angel 2 prawdopodobne powstanie. Duet ujawnił 6 lutego 2019 r., że zamierza obsadzić Edwarda Nortona w roli Nova, który miałby pojawić się w potencjalnych sequelach. Robert dodał, że Nova jest postacią, nad którą chcieli pracować w  Alita: Battle Angel 2. Scenarzysta stwierdził nawet, że inna postać o imieniu Clive Lee zostanie wprowadzona do domniemanej kontynuacji. „Doszedłem do wniosku, że powinniśmy go zostawić na sequel.” stwierdził.

„Jest jeden cały dokument na temat trylogii” – powiedział Robert zapytany o możliwość powstania Ality: Battle Angel 2. „Bo to tylko część jego procesu. W planach są trzy filmy. Po prostu wiesz, co należy uwzględnić w pierwszej historii i co zostawić na później.” kontynuował.

Chociaż krytycy filmowi twierdzili, że pierwszy film Ality był przeładowany efektami specjalnymi, był w stanie zgarnąć w sumie 404,8 milionów dolarów na całym świecie. Inne doniesienia sugerują, że Alita: Battle Angel 2 może nie powstać, ponieważ pierwsza część nie przekroczyła magicznej dla niektórych bariery pół miliarda dolarów.

Najprawdopodobniej sequel powstanie, jednakże dość długo przyjdzie nam czekać. James Cameron jest obecnie zajęty filmowaniem sequeli Avatara. W rzeczywistości premiera Avatar 2 została przesunięta na 17 grudnia 2021 roku z 18 grudnia 2020 roku. Premiery pozostałych trzech sequeli zostały przesunięte – Avatar 3 jest zaplanowany na 22 grudnia 2023, podczas gdy Avatar 4 i Avatar 5 będą miały premierę odpowiednio 19 grudnia, 2025 i 17 grudnia 2027 roku.

Choć nadal nie wiadomo czy film powstanie, Cameron już ma plan na tytuły!

To “Alita dwukropek Battle Angel”, ponieważ następnym będzie “Alita: Fallen Angel”, a potem “Alita Avenging Angel”, a potem Alita cokoleiek.

Jak tylko dowiemy się czegoś więcej, damy Wam znać! Choć, jak już mówiłem, będziemy się musieli uzbroić w cierpliwość, bo Cameron długo każe czekać na swoje sequele…