Avengers: Infinity War za nami, a więc fani pytają o Avengers 4. Infinity War dokonało poważnych zmian w Marvel Cinematic Universe nie tylko w krajobrazie, ale także z głównymi postaciami. Teraz, patrząc na to, co wydaje się być licencjonowanym plakatem Avengers 4, fani Marvela mogli właśnie rzucić okiem na zespół złożony z większości bohaterów, którzy przeżyli atak Thanosa.

Nowe zdjęcie tego, co jest podobno koncepcją Avengers 4 ujawnioną przez Hero X, pokazuje nową drużynę Avengers szarżującą na bitwę. W skład zespołu wchodzą: Thor, Nebula, Captain Marvel, Iron Man, Rocket, Black Widow, Hulk, Captain America, War Machine, Hawkeye i Ant-Man.

Kilka interesujących rzeczy z tego zdjęcia: Kapitan Marvel ma raczej niebiesko-czerwone kolory niż zielonkawy garnitur, który do tej pory był widziany na zdjęciach z jej własnego solowego filmu. Włosy Czarnej Wdowy powróciły do ​​czerwieni po byciu blondynką w Infinity War. Hulk wydaje się nieco mniejszy niż zwykle i jest ubrany w garnitur, być może nawiązując do Hulka i Bruce’a Bannera, znajdując nowy środek kontroli pomiędzy Bannerem, a Hulkiem. Kapitan Ameryka powrócił do swojego klasycznego, gwiaździstego kostiumu, którego się pozbył po wydarzeniach Captain America: Civil War. Wydaje się, że War Machine ma nowy projekt pancerza.

Nieobecni ze znanych bohaterów to Osa. Być może poniosła skutki ataku Thanosa. Z drugiej strony, ponieważ Ant-Man and the Wasp był kręcony w tym samym czasie co Avengers 4, być może artysta koncepcyjny, który pracował nad tym utworem, po prostu nie miał odpowiednich informacji, aby ją w nim umieścić.

Twórcy filmu, Christopher Markus i Stephen McFeely, uprzednio drażnili się, że bohaterowie, którzy nie mieli tak wiele do zrobienia w Avengers: Infinity War, wezmą więcej udziału w sequelu.

“Nigdy nie piszemy, nie wiedząc, dokąd zmierza koniec.” – powiedział Markus. Tak więc, chociaż Cap i Black Widow mają stosunkowo małe, reakcyjne role w Avengers: Infinity War, mają “znacznie większą rolę do odegrania w tym drugim filmie”.

“Daliśmy sobie licencję na spłatę później.” – dodał McFeeley.

Avengers: Infinity War jest teraz w kinach. Inne nadchodzące filmy Marvel Cinematic Universe to Ant-Man and the Wasp 6 lipca, Captain Marvel 8 marca 2019 r., Czwarty film Avengers z 3 maja 2019 r., kontynuacja Spider-Mana: Homecoming 5 lipca 2019 r., raz Guardians of the Galaxy Vol. 3 w 2020 r.