PODZIEL SIĘ

Po dekadzie od rozpoczęcia budowania Kinowego Uniwersum Marvela Dom Pomysłów spełni życzenie fanów i wyda oficjalną oś czasu w książce Marvel: The First Ten Years.

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

Jeśli wierzyć ScreenRant, wspomniana wyżej książka będzie zawierać szczegóły na temat wszystkich filmów, jakie do tej pory wyszły, a także oficjalną oś czasu, co pozwoli na rozwiązanie kilku zagadek i niejasności, w tym planszy na początku Spider-Man: Homecoming.

Obecnie oś czasu prezentuje się następująco:

  • 1943-1945: Captain America: The First Avengers
  • 2010: Iron Man
  • 2011: Iron Man 2, The Incredible Hulk, Thor
  • 2012: The Avengers, Iron Man 3
  • 2013: Thor: The Dark World
  • 2014: Captain America: The Winter Soldier, Guardians of the Galaxy, Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • 2015: Avengers: Age of Ultron, Ant-Man
  • 2016: Captain America: Civil War, Spider-Man: Homecoming
  • 2016-2017: Doctor Strange
  • 2017: Black Panther, Thor Ragnarok, Avengers: Infinity War

Pierwszą rzeczą wartą uwagi jest całkowity brak Agentów TARCZY, którzy odnosili się przecież do wydarzeń w MCU (np. Thor: Mroczny Świat i Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz w pierwszym sezonie, albo Avengers: Wojna bohaterów w ostatnim odcinku sezonu piątego). Innym, godnym uwagi brakiem jest Ant-Man i Osa, które prawdopodobnie mają miejsce w 2017 roku wraz z Czarną Panterą i Thor: Ragnarok.

Kolejnym kontrowersyjnym punktem będzie potwierdzenie, że Spider-Man: Homecoming ma miejsce w 2016 roku, zaledwie cztery lata po wydarzeniach The Avengers. Jest to ostry kontrast z niesławnej planszy “osiem lat później” na początku filmu o pajączku.

Warto przypomnieć, co Kevin Feige powiedział po premierze Homecoming na temat planów wydania oficjalnej linii czasu:

Całe to dywagowanie sprawiło, że ​​pomyśleliśmy “w porządku, w pewnym momencie, nie jestem pewien, kiedy dokładnie, opublikujemy oś czasu i zobaczymy, jak to wszystko wygląda.” Nie zamierzaliśmy nikogo skrzywdzić i nie jestem pewien, czy zrobiłbym to ponownie w ten sam sposób, ale wszystko to łączy się z miejscem, w którym to umieściliśmy. Poza bardzo szczególnymi przypadkami, w których istnieje gazeta lub słowne odniesienia do dat, nigdy nie datowaliśmy akcji filmów. Sądzę, że istnieje domniemanie w stylu “No cóż, jeśli film wyszedł w listopadzie 2017 roku, musi się dziać w listopadzie 2017”. Jest ono nieprawdziwe.

Jak jest naprawdę? Dowiemy się wkrótce. Porozmawiajmy o tym na naszym Discordzie 🙂