PODZIEL SIĘ

Marvel rozpoczął fazę 3 dzięki ogromnemu sukcesowi Captain America: Civil War. Film ten jest nasiąknięty gwałtownym ideologicznym konfliktem pomiędzy Kapitanem Ameryką a Iron Manem. Przez to wielu superbohaterów Marvela musiało więc wybrać stronę, kilku nowych bohaterów zostało wrzuconych w sam środek walki, np. Spiderman i Black Panther.

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

T’Challa/Black Panther miał szczególnie duży udział w Civil War. Aktorowi Chadwickowi Bosemanowi udało się nadać tej postaci królewską szlachetność i stanowczość, która na pewno przypadła do gustu osobom pragnącym solowego filmu Black Panther.

Kierowaniem przygodą Black Panthera na wielkim ekranie zajmie się Ryan Coogler, przyznał on jasno, iż ten film będzie inny. Tak jak wszystkie filmy Marvela, ten również trzymany jest w tajemnicy, ale scenarzysta Joe Robert Coleman wyjawił ostatnio kilka informacji, wskazujących czego możemy się spodziewać, jak również gdzie i kiedy będzie działa się akcja. Coleman ujawnił, iż akcja filmu będzie się działa zaraz po wydarzeniach w Civil War.

“Nasz samodzielny film rozpocznie się wkrótce po zakończeniu Civil War. A więc będziemy mogli go ujrzeć podczas żałoby i gdy zaczyna on wydawać rozkazy swojemu królestwu jako król.
Jego kraj będzie zagrożony z wewnątrz, więc dowiemy się więcej o Wakandzie. Jest to zaawansowany technologicznie naród.”

Trwa wiele dyskusji na temat filmu, jednym z głównych tematów był fakt, że aktorzy są głównie czarni, jednak jest to afrykański naród, więc mogliśmy się tego spodziewać. Widzieliśmy już jak Ultron wykorzystuje vibranium z Wakandy (jest to najcenniejszy metal w całym Uniwersum Marvela) w strasznym celu. Skoro technologia Wakandy zaczyna odgrywać większą rolę, może ona wprowadzić kilka usprawnień zarówno wśród bohaterów, jak i czarnych charakterów.

wak

Jednakże, Cole nie mówi już nic więcej o technologii świata Black Panthera. Rzuca jednak trochę światła na bogatą kulturę i historię Afryki:

“Afryka jest wielkim narodem, posiada wiele krajów, a każdy z nich ma oddzielną historię, mitologie i kulturę. Staraliśmy się jedynie udoskonalić niektóre historie i kulturowe wpływy, a następnie wyekstrapolować naszą technologię”  – mówi Coleman.

Rozmawialiśmy ostatnio o tym jak bardzo Luke Cage ze swoją akcją dziejącą się w Harlemie, powiększy wgląd w kulturę afrykańsko -amerykańską.
Ale jedynie Black Panther chroni sprawiedliwości w Afryce. Na szczęście Coogler jest sprawdzonym reżyserem, a opowiadania Cole’a wydają się być dobre, załoga również jest utalentowana, np. Boseman, Micheal B. Jordan, zdobywca Oskara Lupita Nyong’o, i gwiazda The Walking Dead Danai Guirra…