blank

Opis Easter eggów z odcinka The Flash „Rag Doll”

Niby mamy listopad, za oknem słychać już świąteczne piosenki, karpie już pływają w wannie, a we Flashu Wielkanoc, bo jak inaczej wyjaśnić ilość „wielkanocnych jaj”, jakimi obdarowali  nas scenarzyści. Oczywiście chodzi tu o kochane przez wszystkich fanów easter eggi, których, jak już wspomniałem, było sporo jak na 45-minutowy odcinek. Aby zachować ład i porządek, ładnie je sobie pogrupujemy i pokrótce omówimy.

Grodany

A więc gdy Nora narzeka na swoją mamę, wówczas Cecile oferuje jej opowieść o ojcu Nory, której nie ma w muzeum Flasha – pod warunkiem, że złoży dla niej mebel. Spytacie, a czymże są te Grodany i jaki to w ogóle easter egg. A tak się składa, że to nawet spory easter egg, w momencie gdy zajrzymy do komiksów Flasha. Po raz pierwszy pojawiły się one w 120 numerze Flasha z 1961 roku. Zostały one przedstawione jako prehistoryczne, silnie zbudowane, humanoidalne Złote Giganty, które mają po prostu złotą skórę, no i cóż, są gigantami (Vibe się przez tę nazwę w grobie przewraca). Nasze Złotka zostały odkryte podczas trzęsienia ziemi, w wyniku którego wibracje Barry’ego połączyły się z wibracjami ziemi i wysłało go w przeszłość oczywiście wraz z Wallym. Co ciekawe, później zostali oni sprowadzeni przez Abra Kadabrę nie gdzie indziej jak do Keystone City.

Phil LaMarr

Podczas gdy rolę Rag Dolla odgrywa Troy James i warto wspomnieć, że jest on prawdziwym akrobatą i wspaniale odegrał swoją rolę, to skupimy się jednak na postaci Rag Dolla, bo otóż ciekawego posta na swoim twitterze dodał Phil LaMarr. Warto wspomnieć, że LaMarr jest to aktor podkładający głos różnym postaciom i  to jest tutaj swoistym easter eggiem. Post LaMarra brzmiał tak:

„Nie mam pojęcia, kim on jest, ale jak on brzmi? Mam pomysł.” –  napisał Phil odnośnie najnowszego odcinka The Flash.

W jego poście chodzi tylko i wyłącznie o to, że Phil użyczał niegdyś głosu Rag Dollowi.

Dale Eaglesham

Kiedy Rag Doll porywa Barry’ego, zabiera go na dach budynku mieszkalnego Eaglesham. Ta nazwa budynku mieszkalnego sama w sobie jest easter eggiem odnoszącym się do Dale’a Eagleshama – jednego ze współtwórców wersji Rag Doll/Petera Merkel Jr w komiksach. Eaglesham stworzył postać wraz z Gail Simone w ramach miniserialu „Villains United”.

Coś, co Ralph zobaczył w komiksie

Wraz z porwaniem Barry’ego to Ralph zostaje bohaterem, gdy razem z Iris udają się uratować Flasha. W jaki sposób to robią? Jadą po prostu samochodem? Otóż nie. Ralph chciał spróbować czegoś, co zobaczył w komiksie. Kołysząc się między budynkami, przeskakiwał od jednego do drugiego niczym Spiderman.

Robbie, Hal, Colossus i Data

Gdy Cisco wpadł na pomysł, że może przeprogramować pozostałe cztery satelity, których Thinker chciał użyć w finale 4  sezonu, nadał im bardzo ciekawe imiona, które są easter eggami. Przykładowo Hal to nawiązanie do nieuczciwego komputera z 2001 roku w filmie „A Space Odyssey”. Z kolei Colossus jest prawdopodobnie odniesieniem do „Colossus: The Forbin Project”, thrillera science-fiction z 1970 roku o zaawansowanym systemie obronnym, który  przejmuje świat. Data jest prawdopodobnie odniesieniem do postaci ze ”Star Trek: The Next Generation”. Data jest androidem pełniącym obowiązki drugiego oficera na pokładzie USS Enterprise. Jeśli chodzi o Robbiego, jest to krótka opowieść Izaaka Asimova o robocie o tym samym imieniu, który koncentruje się na niewłaściwej technofobii na temat robotów – Robbie nie jest zły, tak jak większość robotów była przedstawiana w literaturze w tamtym czasie. Ciekawe jest jednak to, że Cisco nazwał satelity od dwóch złych komputerów i dwóch dobrych.

I to już wszystkie Easter eggi, jakie udało się wyłapać. Jeśli jakieś przegapiłem, to dajcie znać w komentarzach.

The Flash jest emitowany we wtorki o 20:00 na kanale CW.