Okres zimowy jest dla fanów Flasha czasem ciągnącego się w nieskończoność oczekiwania na powrót Szkarłatnego Sprintera na ekrany telewizorów.
Mówimy stanowcze „nie” dla takiego obrotu spraw! Superbohaterowie nie mają wolnego, ciągle walczą i chronią świat.
Przedstawiamy 5 komiksów, które z pewnością zabiją nudę:
1) Flashpoint
Stworzony przez Goeffa Johnsa i Andy’ego Kuberta Flashpoint był inspiracją dla twórców 3 sezonu serialu The Flash. Mimo, że serialowa fabuła znacząco odbiega od komiksowych opowiadań, to nadal mają ze sobą coś wspólnego: wielki błąd Barry’ego i zmianę linii czasu. Zaznaczmy, że w ostatnich odcinkach seriali ze stajni CW mogliśmy zauważyć, że niemal każda postać Arrowverse została dotknięta Flashpointem.
Nie jest to sen, wyobraźnia, czy inny świat. Barry budzi się przy biurku i widzi, że świat się zmienił. Jego rodzina żyje, jego bliscy są tak naprawdę obcy, a najbliżsi przyjaciele jacyś tacy dziwni, a nawet w ogóle ich nie ma. Świat stoi na krawędzi wojny, ale gdzie są najwspanialsi bohaterowi żyjący na Ziemi? Jest to miejsce, gdzie ostatnią nadzieją Ameryki jest Cyborg, który ma nadzieję zebrać siły The Outsider, The Secret 7, S!H!A!Z!A!M!, i Citizen Cold. Jest to świat, który może zacząć żyć własnym życiem, jeśli The Flash nie znajdzie odpowiedzialnego za zmianę linii czasu…
2) The Flash Omnibus Vol. 1
Nie zapomnijcie o tym, że The Flash istniał dużo wcześniej, zanim został odtworzony w TV.
Podczas, gdy niektórzy ludzie byli już wielkimi fanami Szkarłatnego Sprintera, to inni mogą potrzebować poszerzenia wiedzy, jej utrwalenia lub przypomnienia – The Flash Omnibus Vol. 1 jest do tego idealnym wyborem.
Jednymi z autorów wspomnianej serii byli Robert Kanigher i John Broome.
Ten wielki tytuł zbiera w całość wydarzenia z wczesnego okresu Srebrnej Ery przygód Flasha. Znaleźć tam możemy historie związane z pochodzeniem Flasha, pierwsze akcje z udziałem jego pomocnika – Kid Flasha, kolegę detektywa – The Elongated Man i wiele, wiele więcej.
3) Crisis on Inifinite Earths
Mimo, że nie jest to typowo Flashowa seria, bardzo mocno wpływa na postać Barry’ego Allena.
Tytuł ten stworzony został przez Marva Wolfmana (tekst) i George’a Pereza (ilustracje) i jest dostępny w specjalnej, twardo-okładkowej edycji.
Historia ta zmieniła na zawsze całe DC Universe. Wielki złoczyńca, nazywany Anti-Monitor był w trakcie swojej krucjaty mającej na celu zniszczenie wszystkiego, co tylko dało się zniszczyć.
Gdy alternatywne Ziemie zostają systematycznie niszczone, Monitor szybko zbiera drużynę superbohaterów pochodzących z różnych czasów, by stanąć do walki ze swoim odpowiednikiem i powstrzymać siejące przez niego zniszczenie.
Udział w walce brali najwięksi bohaterowie, których można ujrzeć w DC. Byli to między innymi Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Aquaman, Flash, Supergirl… ale wszystko po to, by patrzeć na śmierć dwóch ostatnich. W pewnym momencie zaczynamy się zastanawiać, czy aby wystarczy sił pochodzących od wszystkich superbohaterów, by powstrzymać tę siejącą zniszczenie siłę Anti-Monitora…
4) Flash versus The Rouges
Zastanawiałeś się kiedyś skąd we Flashu pojawiają się tacy złoczyńcy jak Mirror Master, Capitan Cold i inni, których możemy oglądać co tydzień?
Flash vs The Rouges napisany przez Josha Boome daje nam kilka małych przesłanek odnośnie „Zestawienia Łotrów” należącego do Barry’ego Allena.
W kolekcji z 1960, Flash walczy z największymi wrogami z wyżej wspomnianego zestawienia. Wyróżnić tutaj można Capitana Colda, Mirror Mastera, Goryla Grodda, Weather Wizarda, Kapitana Boomeranga i Heat Wave’a.
5) Pierwsza książka The Flash od Marka Waida
Książka ta jest perfekcyjnym wprowadzeniem postaci Wally’ego Westa, znanego z serialowego The Flash jako Kid Flasha.
W 1990, Mark Waid napisał swoją pierwszą historię Flasha. Widzimy w nim Wally’ego Westa idącego już w ślady poprzedników – Flashów, którzy przed nim byli sprinterami. Dojrzał do roli Flasha na swoich własnych zasadach. Waid nadał głębię charakteru postaci Flasha, która zmieniła go na dobre.
Jako dziecko, Wally odwiedza swoją ciotkę – Iris i jej narzeczonego – Barry’ego Allena. Po raz pierwszy Wally interesuje się wszystkim, gdy odkrywa, że Barry i Flash współpracują ze sobą. a następnie, gdy wypadek w laboratorium Barry’ego daje mu moce podobne do tych, posiadanych przez jego idoli. Młody Wally szybko znajduje się w niebezpieczeństwie. Jest to spowodowane nie tyle wrogami Flasha, co skutkami ubocznymi wynikającymi z posiadania nowych mocy.
Czytałeś już je wszystkie? Podobały Ci się, a może przeciwnie, uważasz, że są tragiczne? Podziel się z nami swoimi odczuciami poniżej 🙂
Reklama