Czy są tutaj jakieś feministki?


Słodko-gorzka, feministyczna, zabarwiona czarnym humorem i dużą ilością empatii opowieść o tym, jak walczyć o bycie sobą. Na własnych regułach.

W polskich księgarniach ukaże się oczekiwany przez wielu fanów popularnego podcastu My Favorite Murder bestseller Bądź sexy i nie daj się zamordować. Nie ma nic dziwnego, że książka zajęła pierwsze miejsce list bestsellerów magazynów New York Times i USA Today. Autorki tego cenionego podcastu, rozprawiają się w książce ze stereotypami i schematami o roli kobiet. Opierają to nie tylko na własnych doświadczeniach, ale również prawdziwych, kryminalnych historiach.

Karen Kilgariff oraz Georgia Hardstark – to twórczynie jednego z najciekawszych i najbardziej popularnych podcastów ostatnich lat. Ich historia zaczęła się na imprezie, na której spędziły kilka godzin dyskutując o głośnych morderstwach i ulubionych filmach kryminalnych. Tak zrodził się pomysł na podcast, w którym przeplatają opowieści o zbrodniach z osobistymi historiami o życiu.  Teraz możecie poznać je jako autorki książki.

Kilgariff i Hardstark przytaczają całą serię najgorszych błędów, które zdążyły popełnić w życiu, opowiadając o nich w sposób pełen czarnego humoru, wzajemnego zrozumienia i z dystansem do swoich słabości i lęków. Jednocześnie pokazują uwikłanie w świat funkcjonujący na męskich zasadach i codzienne trudności z tym związane.

Karen i Georgia sięgają do przeszłości, by na przykładzie własnych przeżyć oraz prawdziwych historii kryminalnych pokazać kulturowe i społeczne schematy, z którymi od lat muszą zmagać się kobiety na całym świecie. Piszą szczerze z wielką dozą zdrowego rozsądku i bardzo obrazowo. To opowieść o tym, jak walczyć o bycie sobą. Na własnych regułach.

Już teraz można zamówić książkę w bardzo dobrej cenie: https://bit.ly/BądźSexy

… Karen i Georgia są głosem twardych i wrażliwych kobiet. Ta książka to ich manifest. ―Stephanie Perkins, autorka bestsellera New York Times’a Ktoś jest w twoim domu

Najllepsze rady, których nigdy nie usłyszałaś od mamusi. ―Jenny Lawson, autorka bestselleru #1 New York Times’a Udawajmy, że to się nie wydarzyło

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Kompania Mediowa 14 lipca 2021