Już niebawem wystartuje czwarty i ostatni sezon “Black Lightning”, a showrunner serialu opowiada o problemach, z którymi będą musieli uporać się z tym bohaterowie!

Według showrunnera serialu, Salima Akila bohaterowie czwartego sezonu “Black Lightning” będą musieli walczyć z traumą z poprzedniego sezonu i to właśnie ona będzie głównym problemem w fabule.

„Myślę, że po prostu chciałem wrócić do radzenia sobie z rodziną. Skończyliśmy na zakończeniu wojny z Markovią. Chciałem wtedy wrócić do rodziny i zobaczyć, jak wygląda trauma i jak się ją leczy. Jeśli pamiętasz, Jefferson jest przygnębiony, ponieważ jego córki zabijały ludzi, jego żona zabijała ludzi na tej wojnie i teraz odczuwa, że ich zawiódł i za to odpowiada”.

„Trauma zmienia ludzi. Dlatego chciałem zgłębić pojęcie traumy, szczególnie w rodzinach Afroamerykańskich, ponieważ nie wszyscy z nas, ale zdecydowanie zbyt wielu z nas żyje na obszarach, gdzie na co dzień występuje przemoc i przestępczość z użyciem broni. Wtedy nikt tak naprawdę nie robi już nic, aby spróbować rozwiązać ten problem lub go zgłosić. Więc jest tam dużo traumy i chciałem tylko powiedzieć obserwującym mnie ludziom: „Hej, aby się wyleczyć, musisz rozmawiać o problemach. Musisz sobie z nimi radzić i szukać pomocy”. Myślę, że to właśnie trauma jest wielkim złym w tym sezonie”. – powiedział Akil dla Entertainment Weekly.

Czy Jefferson poradzi sobie ze swoimi problemami i tym, że jego rodzina przestała trzymać się kodeksu bohaterów, w którym kluczowym zapisem jest znaczenie “Nie zabijaj”… Temat będzie ciekawy i trudny do rozwiązania!