Zapewne niektórzy już dawno przestali mieć nadzieję, że filmowy „The Flash” w ogóle ujrzy światło dzienne, wszakże zapowiedziany został już w 2014 roku, ale wygląda na to, że to już koniec tej nieszczęśliwej passy.

Ostatecznie reżyserią zajmie się znany m.in. z „To.” Andy Muschietti, który na swoim instagramie zamieścił logo nadchodzącej produkcji DC. Poza tym za tło prawdopodobnie robi nowy kostium Barry’ego, który na pewno otrzyma.

Na ten moment nie wiemy zbyt wiele na temat samej fabuły, poza tym, że historia ma być inspirowana słynnym „Flashpointem”, jednakże na pewno nie będzie jego adaptacją. Samym scenariuszem zajmie się Christina Hodson („Ptaki Nocy”, „Bumblebee”)

W rolę głównego bohatera wcieli się Ezra Miller, który powtórzy swoją rolę z Justice League. Poza tym na ekranie pojawi się także Ben Affleck oraz Michael Keaton i obydwaj odegrają postać Batmana, co sugeruje nam, że poruszony zostanie wątek multiwersum.

Na dodatek poznamy filmową Supergirl, którą sportretuje Sasha Calle, a rodziców Barry’ego Allena, czyli Norę i Henry’ego odegrają Maribel Verdu oraz Ron Livingston.

„The Flash” zadebiutuje w kinach 3 czerwca 2022 r.