Gra o Tron nie powiedziała ostatniego słowa, ponieważ już niebawem zobaczymy trzy oddzielne seriale powiązane z oryginałem!

HBO pracuje nad trzema kolejnymi spin-offami Gry o Tron, obok House of the Dragon i The Tales of Dunk and Egg.

Wygląda na to, że HBO nie jest jeszcze gotowe na rezygnację z GoT, ponieważ sieć przygotowuje trzy nowe produkcje, w tym jeden już ma obsadzoną ekipę produkcyjną. Biorąc pod uwagę, że seria przynosi ogromne zyski, nie jest zaskakujące, że HBO chce z niej dalej korzystać. Zgodnie z portalem Deadline, w planach są trzy spin-offy o roboczych tytułach 9 Voyages, Flea Bottom i 10,000 Ships. Każdy z nich zostanie umiejscowiony jeszcze przed wydarzeniami z Gry o Tron.

Serial Sea Snake prawdopodobnie skupi się wokół postaci Lorda Corlysa Velaryona, znanego jako Sea Snake (pl. wąż morski), który władał statkiem o tym samym imieniu. Był on legendarnym panem mórz, mężem Rhaenys Targaryen, dowódcą największej floty na świecie, a jego dorobek przewyższał nawet Lannisterów. Akcja serialu Flea Bottom będzie rozgrywała się w slumsach Królewskiej Przystani. Natomiast 10,000 Ships to historia księżniczki Nymerii, która udała się do Dorne, razem z Rhoynarem i poślubiła Lorda Morsa Martella.