Bat in the sun, kanał na Youtube, który określa siebie jako niezależną, samodzielną wytwórnią filmową i muzyczną, opublikował wczoraj długo oczekiwany fanowski film z Mrocznym Rycerzem w roli głównej. Zdecydowanie warto poświęcić mu trochę uwagi!

Rok temu twórcy zorganizowali zbiórkę na IndieGoGo, która ostatecznie okazała się sukcesem i w końcu film ujrzał światło dzienne.

Całość trwa 22 minuty, w rolę Batmana wciela się w Kevin Porter – człowiek, którego możecie kojarzyć z takich tytułów, jak „Zabawy z piłką”, „Z archiwum X”,  czy „Kolorowoego Domu”.

Zdecydowanie nie ma on szczęścia do „profesjonalnych” produkcji, które zazwyczaj okazują się klapą, jednakże aktor zdecydowanie odnalazł się właśnie w fanowskich projektach.

„Batman: Dying is Easy” jest opisywany przez zespół, jako „mroczny, psychologiczny kryminał”, który skupia się na dwóch bohaterach, walczących werbalnie, co daje nam dogłębne spojrzenie na ich złożone osobowości.

Poza tym w tym 22-minutowym materiale znajdą się takie osobowości jak Michael Madsen (Wściekłe psy, Kill Bill), Jamie Costa (Robot Riot), czy Mike Estes (kaskader znany np. z Mandaloriana!). Niezły rozmach jak na fanowski klip.

Całość możecie obejrzeć poniżej:

Co o tym sądzicie? Patrząc na ostatnie wyczyny autorów komiksów, to ten film uświadomił mi, jak bardzo brakuje mi prostych, przyziemnych historii z Człowiekiem Nietoperzem.