Marvel Studios podąża śladami Warner Bros. i w końcu pokazuje, ze także mają jaja podejmując wyzwanie i udostępniając swoją produkcję równolegle na platformie streamingowej oraz w kinach.

Film “Black Widow” w końcu otrzymuje stałą i pewną datę premiery, jaką jest 9 lipiec br. Produkcja zadebiutuje równolegle w kinach i co najważniejsze na platformie Disney+.

W międzyczasie Disney przeniósł premierę “Shang-Chi and the Legends of Ten Rings” na 3 września 2021 roku. Wcześniej film wyreżyserowany przez Destina Daniela Crettona miał wejść do kin 9 lipca 2021 roku.

W oświadczeniu prezes Disney Media and Entertainment Distribution, Kareem Daniel wyjaśnił powody tych zmian i wydania Black Widow na Disney+:

„Dzisiejsze ogłoszenie odzwierciedla naszą uwagę na zapewnieniu konsumentom możliwości wyboru i zaspokojeniu zmieniających się preferencji odbiorców. Wykorzystując elastyczną strategię dystrybucji na dynamicznym rynku, który zaczyna wychodzić z globalnej pandemii, będziemy nadal wykorzystywać najlepsze opcje, aby dostarczać niezrównane historie The Walt Disney Company fanom i rodzinom na całym świecie”.