Gwiazda sitcomu pt. Scrubs, Donald Faison dołączył do obsady niedawno zapowiedzianego przez platformę CW serialu „The Powerpuff Girls”. Aktor podzielił się tą ekscytującą informacją na swoich mediach społecznościowych, natomiast fani szybko wylali swój entuzjazm w komentarzach.

Produkcja, która jest wzorowana na popularnej kreskówce puszczanej na Cartoon Network będzie przedstawiać późniejszą historię super sióstr, które jak się okazuje skrywają urazę do swojego stwórcy profesora Atomusa. Żal ze strony dziewcząt, jest spowodowany dzieciństwem pozbawionym koloru i ciągłą walką z przestępczością. Serial będzie poruszał ważne wątki rodzinne oraz ukazywał obraz zniszczonych przez superbohaterskie życie trójki nastolatek. Zaś rola profesora będzie oscylować między błyskotliwym, dziwnym jak również narcystycznym naukowcem, który w obliczu kryzysu wieku średniego postanawia spróbować naprawić relację z córkami. Jednak po spędzeniu praktycznie całego dzieciństwa na walce z przestępczością Bójka, w którą wcieli się Chloe Bennet, Bajka (Dove Cameron) i Brawurka (Yana Perrault) są rozczarowane ojcem i mają odmienne spojrzenie na swoją super przeszłość. Pragną, aby ich ojciec szedł naprzód, dlatego postać grana przez Faisona będzie sercem serialu.

Casting aktorek ujawnił jak będzie wyglądać życie dorosłych już super sióstr. Bójka pragnie zmierzyć się z własną traumą z dzieciństwa i na nowo zostać bohaterką. Bajka bardziej interesuje sława niż ratowanie świata, a Brawurka chciałaby żyć na własnych warunkach pozostając przy tym anonimowa. Serial produkowany jest przez Heather Reginer we współpracy z Diablo Cody, a także Warner Bros. Television. Dokładna data premiery jest wciąż nieznana.