O filmowej Batgirl mówi się od dłuższego czasu i choć wydawałoby się, że Warner Bros. porzucił tę produkcję, to w końcu coś zaczęło się dziać i twórcy obecnie poszukują odpowiedniej aktorki. Kogo mają na celowniku?

Batgirl – która aktorka wcieli się w rolę Barbary Gordon?

Portale internetowe podają, iż do roli Batgirl obecnie brane są pod uwagę cztery aktorki. Według Deadline pierwszą z nich jest Isabela Merced, którą mogliśmy zobaczyć w takich produkcjach jak „Transformers: Ostatni Rycerz”, „Sicario 2: Soldado” czy „Rodzina od zaraz”. Kolejna w kolejce jest Zoey Deutch znana z „Zanim odejdę”, „Akademia wampirów” oraz „Co ty wiesz o swoim dziadku?”. Rozpatrywany jest udział również piosenkarki Leslie Grace, dopiero co zaczynająca swoją przygodę z aktorstwem, a dokładniej od filmu „In the Heights”, który miał swoją premierę w tym roku.

Deadline podaje także, że rozpatrywano kandydaturę Haley Lu Richardson („Trzy kroki od siebie”, „Columbus”, „Split”), ale ta miała odpaść z wyścigu do peleryny Batgirl jeszcze przed testami, które podobno odbędą się w przyszłym tygodniu. Natomiast z informacji, jakie posiada portal The Wrap wynika, jakoby to Richardson oraz Leslie Grace były faworytkami do roli Barbary Gordon.

Batgirl – co wiemy o filmie?

Na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące fabuły. Wiemy jedynie, że film będzie się skupiał na postaci Barbary Gordon, córki komisarza Jima Gordona, która przyjmuje miano Batgirl.

Według niedawnych doniesień serwisu The Illuminerdi, trwają castingi do roli komiksowego antagonisty, Firefly’a. Podobno do roli byłego strażaka siejącego postrach na ulicach Gotham City brani są pod uwagę mężczyźni w wieku 50-60 lat. Jednakże informacje te nie zostały potwierdzone.

Nie ujawniono także planowanej daty premiery, lecz pewne jest, że nie dane nam będzie obejrzeć produkcję w sali kinowej, a w domowym zaciszu, ponieważ Batgirl zostanie udostępniona na platformie HBO Max.

Za scenariusz odpowiedzialna jest Christina Hodson, lecz nie jest to jej pierwsza produkcja spod szyldu DC, wszakże pracowała już przy produkcji „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” oraz zaangażowana jest w udział przy filmowym „Flashu”. Za kamerą zobaczymy Adil El Arbi i Bilall Fallah, którzy wyreżyserowali „Bad Boys for Life”, a funkcję producentki objęła Kristin Burr („Cruella”, „Dora i Miasto Złota”, „Krzysiu, gdzie jesteś?”).

Batgirl – kim jest?

Chociaż na przestrzeni lat pseudonim Batgirl przyjmowało wiele bohaterek, najpopularniejszą z nich jest właśnie Barbara Gordon, która zadebiutowała na kartach komiksu w 1967 roku w zeszycie „Detective Comics #359” zatytułowanym „The Million Dollar Debut of Batgirl”. Córka komisarza Gordona została jednak postrzelona przez Jokera, w wyniku czego trafiła na wózek inwalidzki, by przyjąć przydomek Oracle. Tożsamość Batgirl na jakiś czas przyjęła Helena Bertinelli, a trzecią z kolei Batgirl była Cassandra Cain. Po wydarzeniach z „Final Crisis” pelerynę przejęła Stephanie Brown (znana także jako Spolier oraz Robin).

Chociaż będzie to jej pierwszy solowy film, to aktorski debiut zaliczyła już lata temu. Na małym ekranie pierwszy raz pojawiła się w serialu „Batman” z 1966 roku, kiedy to wcieliła się w nią Yvonne Craig. Postać Batgirl mogliśmy także ujrzeć w „Batman i Robin” z 1997 roku, gdzie była grana przez Alicię Silverstone. Następnie w tej roli Dina Meyer wystąpiła w serialowych „Ptakach nocy” z 2002 roku.