Długo oczekiwany przez fanów DC, film o dziewczynie nietoperzu znalazł nowych reżyserów. The Hollywood Reporter donosi, że to właśnie twórcy popularnej ekranizacji „Bad Boys for Life” oraz nadchodzących odcinków Ms. Marvel zajmą się projektem.

Adil El Arabi oraz Bilall Fallah – potężne duo stojące za wcześniej wspomnianym przebojem z 2020 roku, zawarli umowę na pokierowanie świeżą produkcją wytwórni Warner Bros. Za scenariusz odpowiadać będzie Christina Hodson, która zaskoczyła swoją kreatywnością przy tworzeniu Ptaków Nocy oraz Bumblebee. Jak również na pokładzie znalazła się Kristin Burr, która spełni rolę producenta. Produkcja, która ma wylądować na platformie HBO Max, będzie skupiać się na niesamowitych przygodach Barbary Gordon. Postać oryginalnie występowała w komiksach pod pseudonimem Batgirl oraz jako pożyteczny dla super herosów haker Oracle.

Okazuję się, że prace nad włączeniem bohaterki do filmowego uniwersum DC trwają od 2017 roku. Joss Whedon w tamtym okresie zwerbował wstępny zespół, natomiast rok później stwierdził, że historia jest słaba więc ją porzucił. Mogło by się wydawać, że projekt umarł, jednak Hodson wkroczyła do akcji, ratując koncepcję żeńskiej wersji Batmana. Na tę chwilę niewiele wiadomo na temat filmu, a główna rola w widowisku nadal jest do zgarnięcia. Mimo wszystko Burr zapowiada niezłą zabawę, spójrzcie na jej komentarz:

„Dzięki Batgirl mamy skrytą nadzieję zabrać widzów na niebywałą przejażdżkę, która pozwoli odkryć trochę inną stronę Gotham. Scenariusz Christiny ma w sobie iskrę! Adil i Bilall tryskają pozytywną energią, która swoją drogą jest bardzo zaraźliwa. Jestem ogromnie podekscytowana, że mogę być częścią dziedzictwa filmów DC”.

Co myślicie o filmie Batgirl? Czy reżyserowie okazją się strzałem w dziesiątkę? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.