Sony dzisiaj serwuje nam sporo ciekawych kąsków, zaczynając od pierwszego spojrzenia na konsolę PlayStation 5, aż do ujawnienia pierwszego zwiastunu gry Spider-Man: Miles Morales!

Spider-Man: Miles Morales to tak naprawdę kontynuacja wydanej w 2018 r. przez Insomniac Games, gry Marvel’s Spider-Man. Ta kontynuacja skupi się jednak na Pajączku Milesa Moralesa zamiast na Petera Parkera.

W poprzedniej grze Miles Morales pojawiał się jako postać poboczna, a czasami jako postać grywalna. Od czasu do czasu pomagał Peterowi Parkerowi i Mary Jane zwalczać złoczyńców. Pod koniec gry Miles został ugryziony przez pająka, który dał mu podobne moce, jakie posiada Spider-Mana, a zakończyło się tym, że Peter ujawnił mu swoją tożsamość Pajączka. Wydanie DLC „Miasto, które nigdy nie śpi” rozszerzyło się na ten temat i ujawniło plany Petera, który zamierzał szkolić go w zakresie walki z przestępczością. Teraz nowa gra pokaże nam co Miles wyniósł z tych treningów.

Data premiery gry została oszacowana na “święta 2020”, czyli prawdopodobnie pod koniec tego roku, tuż po premierzy samej konsoli PS5.

Zobacz zwiastun: