Chociaż wczoraj pisaliśmy o tym pierwszym wyglądzie Morbiusa i jego wąsie… Tak to jednak wąs drodzy czytelnicy, a nie “wyschnięta krew”, czy “przebarwienia na skórze” jak to nam pisaliście na facebooku. To właśnie dzisiaj mamy dla Was pierwsze spojrzenie na zwiastun filmu!

Studio Sony Pictures mocno zaskoczyło i zajęło się wreszcie promocją filmu, którego premiera przypada w lipcu br. Nie ma już tak na prawdę na co czekać, a sam krótki zwiastun w małym stopniu zrobił na nas wrażenie, być może to z powodu ostatniej sceny z… Vulturem!

Czy Morbius i Vulture połączy siły i staną przeciwko Spider-Manowi w jego trzecim filmie?!

Główną rolę Morbiusa zagra dobrze znany Jared Leto!

Zobaczcie materiał video:

Geneza postaci Morbiusa sięga, aż do 1971 roku, gdzie został on stworzony przez scenarzystę Roya Thomasa i rysownika Gila Kane’a. Zadebiutował on w serii komiksów The Amazing Spider-Man w październiku 1971 roku: sławny i ceniony biochemik Michael Morbius, próbując wyleczyć rzadkie, genetyczne schorzenie krwi, poddaje się ryzykownemu eksperymentowi. Niestety coś poszło nie tak i naukowiec staje się koszmarnym “żywym wampirem”, obdarzonym nadludzkimi mocami i siłą. Morbius pragnie krwi, a do tego jest niesamowicie szybki i zwinny. Nawet paskudne rany goją się na nim w kilka godzin. Do tego posiada świetny węch, możliwość nocnego widzenia i hipnozy. Może też powoływać do życia kolejne, podobne sobie “pseudowampiry”. Jako żywy wampir, nie działają na niego: magia, krzyże i czosnek.

Z czasem jednak w komiksach postać Morbiusa ewoluuje. Nadal pozostaje ponury i opryskliwy, ale jego kolejne pojawienia naznaczone są bardziej udręką, walką ze swą wampiryczną naturą i próbami jej uleczenia. Czynią one z niego tragicznego antybohatera, przez co otrzymał swoją własną serię komiksów, parę epizodów w Spiderman TAS oraz teraz zobaczymy go we własnym filmie.

W filmie Sony Pictures, główną rolę zagra ww. już Jared Leto. Dodatkowo zobaczymy również: Tyrese Gibsona (Transformers, Szybcy i wściekli) jako agenta FBI i Jareda Harrisa (Czarnobyl, The Expanse), którego rola pozostaje wciąż nieznana. W roli narzeczonej naukowca, Martine Bancroft, wystąpi Adria Arjona (Pacific Rim: Rebelia, Narcos).

Premiera filmu “Morbius” nadejdzie 30 lipca br.