W czwartej serii “Thor” zobaczymy powrót aktorki Natalie Portman i oczekuje się, że stanie się ona kimś więcej, niż tylko zwykłą Jane Foster!

Dokładniej mamy na myśli to, iż Natalie Portman stanie się Mighty Thor (Potężna Thor) i będzie godna do władania Mjolnirem!

Oczywiście ewolucja Jane Foster to nie tylko wymysł scenarzystów filmu Thor: Love and Thunder, bo takie wydarzenie stało się już w komiksie z 2014 roku, gdy Thor stracił zdolność do władania młotem, a jego miejsce zajęła tajemnicza kobieta Thor. Jak się później okazało była to właśnie Jane Foster!

W komiksie po wydarzeniach Grzechu Pierworodnego Mjolnir znalazł się na księżycu. Wtedy telepatycznie wybrał Jane Foster i zapewnił jej nadludzką siłę i władzę nad piorunami. Jednakże dla samej Jane to nie była zbyt dobra niespodzianka, ponieważ niedługo przed otrzymaniem Mjolnira otrzymała od lekarzy diagnozę, że choruje na raka. Niestety każda transformacja w Mighty Thor pogarszała jej stan zdrowia.

Apogeum choroby i ostatnia transformacja w Mighty Thor nastąpiła w zeszycie Mighty Thor #706, gdzie Jane poświęciła swoje życie broniąc Asgardczyków. Szczęśliwie Thor, który wtedy posługiwał się imieniem Odinson, oraz sam Odyn byli w stanie wskrzesić Jane. Mogła ona kontynuować chemioterapię. Natomiast w komiksie pt. War of Realms: Omega #1, Jane staje się nową Valkyrie.

W Kinowym Uniwersum Marvela Jane Foster pojawiła się już długi czas temu w filmie Thor: Mroczny Świat. Później sam Thor wspomniał o niej, iż ostatecznie się rozstali. Czwarty film pt. “Thunder and Love” ma to zmienić, a Jane zmieni się w postać rodem z komiksów, czyli Mighty Thor i zawładnie młotem!

Zobaczcie fanart jak Natalie może wyglądać w nadchodzącym filmie: