Już 11 lutego czeka nas premiera książki pt: „Furia wikingów”, lecz pierwszy tom sagi już jest dostępny do kupienia w księgarniach internetowych, w tym Empik.

„Furia wikingów” opowiada o losach wikingów z północy, którzy chcą zdobyć sławę i trafić za swe czyny do Valhalli. Niektórzy, żeby osiągnąć swój cel, posuną się o wiele za daleko, poświęcając czasem więcej niż mieli. Inni znajdą miłość, o jakiej nawet nie myśleli i przyjaźń, której się nie spodziewali, a która niekoniecznie może być dla nich dobra.

Furia to książka pisana z pasji i nie jest kierowana tylko i wyłącznie do fanów tytułowych wojowników. Po książkę powinien sięgnąć dosłownie każdy, a nie tylko fan będących ostatnio na czasie wikingów. Daniel Komorowski pisał książkę z czystej pasji, a ta potrafi być zaraźliwa. Cóż może być lepszego niż dzieło dopracowane na ostatni guzik przez prawdziwego maniaka wikingów i osobę, która na każdej stronie swej powieści dążyła do perfekcji chcąc ukazać życie, zwyczaje i wierzenia ludzi z tamtych czasów, oraz jak najlepiej oddać realia walk i wielkich starć?

Zapierające dech w piersi sceny, wielkie strategie i jeszcze bardziej imponujące bitwy, to tylko część rzeczy jakie mają sprawić, że kto przeczyta pierwszy tom serii, ten będzie ją czytał z zapartym tchem do samego końca. Zwolennicy miłości, przyjaźni i zdrad również mają znaleźć tu coś dla siebie.

Daniel Komorowski zebrał wszystko, co najbardziej go fascynuje z czasów wikingów i włożył do swojej książki robiąc z niej powieść, po którą po prostu nie wypada nie sięgnąć.

Fani wikingów muszą ją przeczytać, to czysty obowiązek. Pozostali, których tematyka dotąd nie interesowała, po przeczytaniu tej książki zmienią swoje upodobania i nie będą mieli innego wyjścia, jak tylko zrobić miejsce na półce na całą sagę Daniela Komorowskiego.

Poniżej oficjalny opis książki:

Oto gniewni wojownicy z surowej Północy. Nadciągają w swych drakkarach, niosąc śmierć i pożogę. Przybyli, żeby palić, grabić i gwałcić, ale przede wszystkim żeby okryć się wiekopomną chwałą zdobywców i zapewnić sobie miejsce w Valhalli Po podbojach na Wschodzie oczy wikingów kierują się na Zachód. Chcą odkrywać nowe tereny, nowe przestrzenie pod łupieżcze wyprawy. Wiedziony wielkimi ambicjami Ragnar zrobi wszystko, aby wypełnić przepowiednię dotyczącą jego samego oraz jednego z jego synów i zyskać upragnioną latrię. O rosnącą sławę władcy z Północy staje się zazdrosny sam Karol Wielki. Pragnie go pokonać i ostatecznie utrwalić swój przydomek i hegemonię. Podczas wypadu na ziemie angielskie wikingowie odkrywają ich bogactwo, co zachęca do kolejnych najazdów. Jeden z synów Ragnara, Ivar pozostawia na nowych ziemiach krwawe ślady. Chce zasiać strach w sercach ich mieszkańców. Ci mają drżeć na samą myśl o wojownikach z Północy. Synowie Ragnara nie są miłującymi się braćmi, nie brak wśród nich zdrad i sojuszy, wielkich strategii i planów, rywalizacji i konfliktów. Towarzyszą im bitwy, rytualne obrzędy i śmierć. A jednak życie w tym brutalnym, surowym świecie nie przeszkadza w wielkich uczuciach, a miłość i przyjaźń okazuje się niekiedy ważniejsza od sławy.

Opis więcej niż zachęcający. Pierwszy tom jego sagi z pewnością zdobędzie wielu fanów dla całej serii. Zatem Empiku, nadchodzimy!