PODZIEL SIĘ

Książkowa adaptacja “Star Wars: The Rise of Skywalker” wyjaśnia, jak Imperatorowi udało się przeżyć wydarzenia z “Powrotu Jedi”.

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

Oryginalna trylogia zakończyła się nawróceniem Darth’a Vader’a na Jasną Stronę Mocy i wrzuceniem Palpatine’a do głównego reaktora Gwiazdy Śmierci. Wielu fanów było bardzo zaskoczonych słysząc charakterystyczny śmiech Imperatora w zwiastunie Epizodu IX. Wszystko wskazywało na to, że Palpatine czaił się w cieniu przez całą nową trylogię.

Niestety w Epizodzie IX nie dowiadujemy się, jak właściwie Palpatine’owi udało się przeżyć taki upadek. Na szczęście wiele detali zostało zawartych w książkowej adaptacji “The Rise of Skywalker”. Okazuje się, że Imperator przeczuwał zdradę Vader’a i postanowił opracować sposób na oddzielenie duszy od ciała.

“Plagueis nie zdołał uchronić się przed śmiercią. Ale Sidious, widząć rodzące się światło w umyśle swojego ucznia, przygotowywał się na zdradę przez lata. Gdy spadał, użył Ciemnej Strony Mocy i opuścił ciało, aby ukryć się w specjalnym miejscu, które przygotowywał już od jakiegoś czasu. Jego ciało było martwą, pustą skorupą na długo przed tym, jak uderzyło o dno szybu. Jego umysł zaś przyzwyczajał się już do nowego ciała – słabego, lecz na szczęście tymczasowego.”

Podoba wam się wytłumaczenie przetrwania Palpatine’a przedstawione w powieści? Dajcie znać w komentarzach!