Marc Guggenheim to  jedna z najważniejszych osobistości w świecie superbohaterów ze stacji The CW. To on wraz z Gregiem Berlantim i Andrewem Kreisbergiem wpierw przenieśli Szmaragdowego Łucznika na srebny ekran, dając początek całemu temu uniwersum.

Wprawdzie Marc od 2018 roku pełnił wyłącznie funkcję konsultanta, z wyjątkiem zeszłorocznego crossoveru, czyli „Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach”. Sam event przyjął się bardzo pozytywnie, także Guggenheim uznał, że to najlepsza pora, aby pożegnać się z Arrowverse.

W trakcie panelu na Comic Con International współtwórca Arrow i Legends of Tomorrow oficjalnie ogłosił, iż kończy swoją przygodę z wyżej wymienionym uniwersum, aby w pełni skupić się na nadchodzącym serialu poświęconym Zielonym Latarniom.

„W momencie zakończenia Arrow i dokańczaniu Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach, zdecydowałem, że zrobiłem wszystko, co mogłem zrobić i to najlepszy moment, aby zamknąć ten rozdział w swoim życiu. Jak już wszyscy wiedzą – jestem teraz zaangażowany w serial o Zielonych Latarniach, który emitowany będzie na HBO Max, więc nigdzie tak naprawdę nie uciekam, a jedynie nieco zmieniam otoczenie”

Choć sporo można powiedzieć o obecnej jakości większości z show tego uniwersum, to nie da się ująć dorobku, który Guggenheim po sobie pozostawił. Jest jedną z osób, które zapoczątkowały jedno z największych aktorskich uniwersum, gdyż przypominamy, iż właśnie w „Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach” cały dotychczasowy serialowo-filmowy dorobek DC Comics okazał się jednym wielkim multiwersum i koegzystować ze sobą.

Dlatego dziękujemy Panu Marcowi za mnóstwo wspomnień, mniej lub bardziej pozytywnych. Z niecierpliwością czekamy na premierę Zielonych Latarni i trzymamy kciuki za kolejny sukces!