Amerykańskie portale informacyjne zaskoczyły wszystkich swoim artykułem o polskim horrorze “W lesie dziś nie zaśnie nikt”

“Nobody Sleeps in the Woods” bo tak brzmi angielski tytuł polskiego filmu według portalu CBR został uznany jako spinoff filmu “Venom”. Stało się to ze względu na historię powstania morderczych bliźniaków.

“W lesie dziś nie zaśnie nikt” łączy takie klasyki horroru, jak Wzgórza mają oczy i Halloween, koncentrując się na zmutowanych bliźniakach, którzy uciekają z domu na obrzeżach Polski i rozpoczynają morderczy szał. Dokonują krwawych zabójstw, pozostawiając widzów w niepewności, jak stali się niepowstrzymanymi zabójcami z absurdalnie wysoką tolerancją na ból. W końcu film rzuca widzom światło na ich genezę – i to można z łatwością uznać jako spinoff Venoma. Tak też właśnie uznał portal CBR.

Takie porównanie wzięło z przemiany zdrowych dzieci w potworów. Zmienili się dopiero po kontakcie z czarną mazią z kawałku meteorytu. Fanom Marvela ta sytuacja od razu skojarzyła się z Venomem i symbiontem, który ma wiele różnych ras. Czyli można by uznać, iż scenarzyści polskiego horroru mogli czerpać inspiracje z komiksów Marvela.

Oczywiście takie porównanie można uznać za wyssane z palca, ale robi się miło, gdy zagraniczne media promują polski film. Zapraszamy do oryginalnego tekstu z portalu CBR.