Twórca i producent wykonawczy serii “The 100”, Jason Rothenberg, ujawnia potencjalny tytuł planowanego prequelowego spin-offu.

Ponieważ “The 100” zbliża się do końca, w ostatnim sezonie serii wyemitowany został odcinek pilotażowy dla planowanej serii pobocznej, historii osadzonej 97 lat przed rozpoczęciem głównego serialu.

Twórca i producent wykonawczy serii, Jason Rothenberg, po raz kolejny obalił, że spin-off będzie nosił tytuł “Anaconda“, który jest po prostu tytułem odcinka pilotowego. Zamiast tego, przyszły tytuł nawiązuje do mitów post-apokaliptycznej serii.

“Tytuł to na pewno nie jest “Anakonda””

– powtórzył Rothenberg w wywiadzie dla KSiteTV.

To tylko tytuł odcinka. Tytuł serialu, jeśli ten zostanie zamówiony… nie jestem tego pewny na 1000%, ale na papierach to The 100: Second Dawn.

Nazwa, jeśli seria ma być zamówiona i z zachowanym tym tytułem, ma sens. Second Dawn (Drugi Świt) to kult zagłady stworzony przez charyzmatycznego Billa Cadogana na krótko przed tym, jak Ziemia zostaje zniszczona. Podczas gdy większość ludzkości została wyeliminowana, Bill poprowadził swoich zwolenników do schronu przeciwatomowego pod Baltimore, zanim ci, którzy przeżyli, powstaną z popiołów, by odbudować cywilizację jako Ziemianie. Bill powrócił w ostatnim sezonie, tajemniczo pojawiając się wieki później jako przywódca nowego, lojalnego kultu na odległej planecie Bardo, gdzie zmierzył się z Clark Griffin i bohaterami głównej serii.