Avengers: Endgame oznacza ostateczny koniec Tony’ego Starka jako Iron Mana, mówi 11-letni weteran Marvel StudiosRobert Downey Jr., który przeniósł się na „bardziej zielone pastwiska.

Począwszy od pierwszego Iron Mana z 2008 roku, gdy Tony Stark przedstawił się jako samolubny sprzedawca broni, a kończąc na bezinteresownym superbohaterze. Poświęcił swoje dobro, aby ocalić innych ludzi. Sam przywdział rękawicę z sześcioma Kamieniami Nieskończoności i zapobiegł zniszczeniu wszechświata. Powstrzymał Thanosa (Josh Brolin), ale przypłacił za to życiem.

Niezależnie od tego, czy płaszcz Iron Mana zostanie przekazany następcy — najlepszemu przyjacielowi Rhodeyowi (Don Cheadle), nastoletniemu Harleyowi Keenerowi (Ty Simpkins) czy potencjalnej nowicjuszce Marvel Cinematic Universe Riri Williams, która w Marvel Comics nosi własną zbroję jako Ironheart — przygoda Downeya jako żelaznego Mściciela zakończyła się śmiercią Starka.

Wspomniane „zielone pastwiska obejmują tytułową rolę w Dolittle. Do Downeya dołącza mnóstwo wielkich nazwisk, w tym Antonio Banderas, Emma Thompson, Selena Gomez i gwiazda Spider-Mana – Tom Holland.

”Dwa razy zdarzyło mi się, że zagłębiłem się w nerwowe marzenie, przygotowując się do roli.” – powiedział Downey.

Aktor wskazał na wyreżyserowany przez Richarda Attenborougha dramat o Charlie Chaplinie, dzięki któremu RDJ otrzymał nominacje od Akademii za najlepszą rolę pierwszoplanową.

W osobnym wywiadzie dla Extra Downey powiedział „wszystko może się zdarzyć” w związku z powrotem Iron Mana – MCU wprowadziło już podróże w czasie i multiwersum. Jednocześnie aktor wypowiadał się pochlebnie na temat przyszłości innych produkcji tegoż studia.

„Zawiesiłem broń i jestem gotów odpuścić. Myślę, że Marvel teraz eksperymentuje, próbują wielu innych rzeczy i jestem podekscytowany. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak to wszystko się uda. Trudno przewidzieć, jak się to rozwinie.”

Mówiąc „inne rzeczy” Robert miał na myśli m.in. Black Widow ze Scarlett Johansson w roli głównej (akcja rozgrywać się będzie pomiędzy wydarzeniami z  Captain America: Civil War a Avengers: Infinity War), a także nadchodzące nowości: The Eternals, które pojawi się pod koniec tego roku, oraz Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, zapowiedziane na 2021. 

Będziecie tęsknić za metalowym herosem?