Reżyser “Dawn of Justice” wyjawił niedawno, który Robin tak naprawdę zginął z rąk Jokera. Szczegóły tego zdarzenia możemy poznać w nadchodzącym “JL: Snyder Cut”!

Ciekawym easter eggiem w filmie z 2016 roku, opowiadającym o starciu Mrocznego Rycerza i Człowieka ze Stali, był widok kostiumu Robina w jaskini Batmana, na którym widniał namalowany napis “Joke’s on you Batman”. Był to sygnał dla fanów komiksów, że Snyder wykorzystał motyw z  tomu “Death in the family“, w którym z rąk nemezis Batmana zginął jego side-kick, Jason Todd, przyjmujący postać drugiego Robina. Oczywistą rzeczą wydawało się nawiązanie do historii oraz umieszczenie tego wydarzenia w filmowym uniwersum. Niektórym dawało to też nadzieje na pojawienie się lub chociaż wspomnienie o postaci Red Hooda.

Sam Snyder zasugerował jednak ostatnio, że widoczny w kryjówce kombinezon nie należał do Todda, a do… Dicka Graysona! Pierwszy pomocnik Batmana najprawdopodobniej zginął z rąk klauna w tym Uniwersum, jednak nie otrzymaliśmy w filmie żadnych szczegółów ani wskazówki jak do tego doszło. Tak czy owak, sytuacja stanowi spore zaskoczenie.

Reżyser filmu, zapytany o szczegóły na portalu Vero, powiedział, że wskazówka co do śmierci Graysona będzie ujawniona w reżyserskiej wersji “Ligi Sprawiedliwości”, czyli wyczekiwanego przez wszystkich “Justice League: Snyder Cut“!

Zack Snyder dał nam tym samym kolejny powód do niecierpliwego czekania na premierę produkcji.