PODZIEL SIĘ

Ostatnie plotki dotyczące nowego Batmana, mówią o kolejnych złoczyńcach, którzy mogą pojawić się w kontynuacjach filmu, które są niemalże pewne. Bane był jednym z większych zagrożeń dla Batmana – drugim, jest oczywiście Joker. Aktualne pogłoski wskazują, że Joker pojawi się zarówno w Batmanie 2, jak i 3 jako czarny charakter wraz z większym zespołem złoczyńców.

Wydaje się, że reżyser Matt Reeves przygotowuje fazy dla całego wszechświata filmowego Batmana podczas jego restartu, więc naturalnie Joker byłby jego częścią. Jednak podczas dyskusji na temat ostatniego podcastu ComicBook Nation pojawiło się jedno wielkie pytanie:
„Czy to nie za wcześnie, aby Batman przyniósł fanom DC kolejną nową filmową wersję Jokera?”

The Batman powiązany z DCEU
Brandon Davis z Comicbook.com jest za pomysłem Matt’a Reevesa wykorzystującego Batmana do zbudowania najbardziej kompletnego wszechświata filmowego Batmana, jaki widzieliśmy na ekranie-wraz z własną wersją Jokera:

„Uwielbiam ten pomysł, myślę, że Trylogia o Batmanie wydaje się okazją do bycia, najbardziej kompletna historia akcji na żywo w uniwersum Batmana, którą zobaczymy… To jest nieuniknione, aby wprowadzić, Jokera w tę trylogię, myślę, że to naprawdę ma szansę być kompletnym Wszechświatem Batmana. ”

Brandon miał jednak jedno zastrzeżenie dotyczące budowania świata Batmana:
„Jest mi trochę smutno, bo czuję, że nie będzie on połączony z większym Wszechświatem DC, ponieważ wygląda na to, że naprawdę budujemy świat, świat Gotham … Chcę też, aby ten Batman został w pełni zrealizowany, a potem chciałbym zobaczyć, jak wchodzi w interakcje z Supermanem, Flashem i Wonder Woman… ”

Uniwersum Mrocznego Rycerza

Kofi Outlaw miał inne pragnienie, by „The Batman” założył własną, niezależną serię filmów z własnym Jokerem:
„Chciałbym zobaczyć, to jako nowy świat, który jest po prostu, tak jakby całym światem Batmana … wszystko Gotham City Sirens, Birds of Prey oraz Batman, a jeśli chcemy dostać takie postacie jak Nightwing, Redhood, Joker i tak dalej, musimy mieć to w swoim własnym wszechświecie, który nie musi się martwić o DCEU … Gotham, które jest głównym miastem i ma swój świat podziemny, i wszyscy złoczyńcy, którzy są tam razem. To jest cały świat poświęcony Batmanowi i chciałbym, żeby to była odosobniona rzecz, i nie muszę nigdy widzieć, jak Superman bierz w tym udział”.

Brandonowi podobała się ta koncepcja, ale zdecydowanie chciał więcej:

„Będziemy mieć niesamowite i w pełni zrealizowane Gotham, myślę, że byłoby naprawdę fajnie, gdyby było w sąsiedztwie z Metropolis, Central City, i zawierało więcej postaci, do których jest dostęp. Są Ptaki Nocy i nie możemy się zbytnio skupić na budowaniu ich, ponieważ właśnie nie dawno mieliśmy film, poświęcony im. Chciałbym zobaczyć, jak Ben Affleck gra Batmana w DCEU, a Robert Pattinson gra Batmana w oddzielnym wszechświecie … gdzie każdy może tam być, a Batman nie ogranicza się tylko do bohaterów związanych z jego uniwersum, ale koncentruje się też na innych postaciach. W ten sam sposób Iron Man koncentrował się głównie na postaciach związanych z jego własnym uniwersum w filmach o Iron Manie, a następnie stał się częścią filmów Avengers, To coś podobnego ”.

DCEU vs MCU

Matt Aguilar uważał, że porównanie Marvela jest niewłaściwą drogą, ponieważ ciągłość DC jest wciąż zbyt pokręcona dla tego rodzaju wspólnego wszechświata:

„Musimy sobie poradzić z faktem, że to nie jest Marvel, to nie jest MCU, i to nie trwało przez minutę. Porzuciłem myśl, połączenia tego i umieszczenia w jednym uniwersum. Odpuszczam ten pomysł, bo po prostu nie widzę, żeby to się nie wydarzyło bez masywnego filmu, który by to wszystko naprawił, i zasadniczo stworzyłem „Kryzys” na ekranie-Ale znowu, to przynosi swoje własne konsekwencje, ok, nie jest to łatwe do zrobienia. ”

Przesyt Jokera
Janell Wheeler miał znacznie prostsze spostrzeżenie: każdy nowy film DC oznacza inną treść. Jednak w przypadku Jokera trzeba, ostrożności, aby nie wykorzystać postaci zbyt wcześnie:

„Wiecie już, że mówię to cały czas”więcej treści, więcej treści, po prostu dajcie mi więcej wszystkiego”. Mam bzika na punkcie Jokera, Joker jest moim ulubionym złoczyńcą wszech czasów … ale nie wiem, dlaczego znów chcą Jokera, ponieważ … nie potrzebujemy Jokera, aby polubić Batmana, tak jakby musimy polubić Batmana dla Batmana. Po prostu czuję, że to taki rodzaj ludzi, którzy mówią: „Wrzućmy w to Jokera, a będzie dobrze” … skoncentrujmy się na innych złoczyńcach, skoncentrujmy się na Batmanie … Mam na myśli, że Joker miał swój moment, a potem możemy, wprowadzić go, znów wiesz … ale w przypadku pierwszego filmu [Batman] proszę nie.”