Rocksteady Studios oficjalnie ujawniło dziś Suicide Squad: Kill the Justice League na PS5, Xbox Series X i PC, dorzucając do tego pierwszy trailer.

Jak zapewne wiecie, jest to pierwsza gra Rocksteady od wydania pięć lat temu Batman: Arkham Knight. Sporo czasu minęło zanim Rocksteady wzięło na warsztat Legion Samobójców z zamiarem zrobienia z niego pełnoprawnej gry AAA, której premiera zapowiedziana jest na 2022 rok, wyłącznie na konsole nowej generacji i PC.

Podczas gdy plotki o Suicide Squad: Kill the Justice League wypływały tu i ówdzie od kilku lat, głównie za sprawą projektu o kryptonimie „Outlaws” – od samego Rocksteady nie słyszeliśmy do tej pory nic oficjalnego. Londyńskie studio w 2015 roku wydało Batman: Arkham Knight oraz w 2016 Batman: Arkham VR na premierę Playstation VR, ale po tym zapadli się pod ziemię. Dosłownie. Rocksteady milczało i nie dementowało żadnych plotek na temat gry aż do niedawna, kiedy potwierdzili prace nad projektem.

Rocksteady powstało w 2004 roku jako spółka zależna Warner Bros. Interactive Entertainment i od tego czasu Londyńczycy dali nam pięć gier: Trzy z czterech gier z serii Arkham (Origins zostało stworzone przez WB Games Montreal), Arkham VR, a ich pierwszym stworzonym tytułem było Urban Chaos: Riot Response. Brytyjskie studio uważane jest przez wielu za lidera branży, za sprawą dostępu do licencji na Batmana, którą później oddali WB Montreal.

Suicide Squad: Kill the Justice League wyjdzie na PS5, Xbox Series X i PC. Na tą chwilę o planowanej dacie premiery wiemy tylko tyle, ze celują w 2022 rok.