PODZIEL SIĘ

OSTRZEŻENIE: Ten artykuł zawiera znaczące spoilery do “Stargirl”, premiery serii Stargirl.

Więź Stargirl z Kosmicznym kosturem może płynąć w jej krwi.

W “Stargirl”, premierowym odcinku serii, Courtney Whitmore przypadkowo natknęła się na kostur, gdy jej rodzina przeprowadza się do nowego domu w Blue Valley w Nebrasce. Natychmiast nawiązuje z nią więź, ku przerażeniu jej ojczyma, Pata Dugana. Nasiliło się to dopiero, gdy uparła się, że Starman może być jej ojcem.

Pat porozmawiał z Courtney, gdy tylko wróciła z pierwszej przygody z kosturem. “Kostur nie powinien działać dla nikogo poza Starmanem”, powiedział.

“Starmanem?” zapytała.

“Z Justice Society of America. To było zanim się urodziłaś,” wyjaśnił.

“Wiem, kim oni są”, odparła, przewracając oczami. “Banda superbohaterów z dawnych czasów. Odeszli, kiedy byłam dzieckiem.”

“Cóż, nie do końca odeszli”, poprawił ją. “Starman i JSA zginęli ratując świat 10 lat temu. To była wigilia.”

“10 lat temu, w wigilię?” powtórzyła, gdy spojrzała na zdjęcie JSA. “Czy moja mama o tym wie?”

“Nie. Nie powiedziałem jej, i to nie w porządku nie być szczerym, ale ludzie ginęli, ponieważ zbytnio zbliżyli się do JSA”, odpowiedział. “Znasz prawdę, i nawet teraz jesteś narażona na niebezpieczeństwo!”

Potem go zignorowała i otworzyła wiszący na szyi medalion, który zawierał zdjęcie jej ojca. Zmarszczyła brwi, porównując je do zdjęcia Starmana. “Czemu kostur miałby działać na mnie, gdyby miał działać tylko na Starmana?” zapytała. “Musi być jakiś powód! A co jeśli Starman był moim ojcem? Starman zmarł dokładnie tej samej nocy, kiedy mój ojciec zniknął!”

“Okay, to byłby kolosalny zbieg okoliczności, gdyby Starman był twoim ojcem, ale to jest niemożliwe”, powiedział.

“Co z losem, Pat? Przeznaczeniem? Może gwiazdy się ułożyły! Gwiazdy? Starman! To miałoby tyle sensu. Mój ojciec nie pojawił się tej nocy, bo zginął ratując świat!” – wypaliła.

Zapytał ją o imię jej ojca. Kiedy powiedziała “Sam Curtis”, powiedział jej, że Starman nazywał się Sylvester Pemberton. Upierała się, że to może być pseudonim, ponieważ nigdy nie mogła znaleźć żadnych jego zdjęć w Internecie. “Starman nie jest twoim ojcem, dobra? Z jakiegoś powodu laska działa dla ciebie. “Starman nie jest twoim ojcem. Nie wiem dlaczego, ale to nie to”, utrzymywał.

Wtedy obróciła się na pięcie i pobiegła na górę. Kiedy znalazła matkę, zapytała, czy jej ojciec jest superbohaterem. “Chcesz znać prawdę o swoim ojcu?” Barbara odpowiedziała, ze słyszalnym gniewem w głosie. “Twój tata, ten superbohater? Przychodził do ciebie tylko raz w roku, aż miałaś pięć lat, a potem po prostu nas porzucił, Courtney. Był tylko jeden człowiek, który kiedykolwiek był przy nas, i to jest Pat. Wiesz, gdyby twój tata był tak wielki, jak myślisz, że jest, byłby tu teraz zamiast Pata. Ale go nie ma.”

Oczywiście, tylko dlatego, że Courtney wierzy w to, że to prawda, nie oznacza, że tak jest. Zarówno Pat, jak i Barbara dość uparcie twierdzą, że tak nie jest, a publiczność nie miała okazji dobrze przyjrzeć się ojcu Courtney na ekranie. Co więcej, była o wiele za młoda, kiedy odszedł, by wiele o nim pamiętać, a Barbara absolutnie powinna. Ponadto, Pat znał Sylvestra bardzo dobrze, ponieważ współpracowali aż do śmierci Starmana. Jest duża szansa, że jedno lub oboje z nich odkryłoby albo tajną tożsamość Slyvestera lub jego ukrywaną rodzinę, więc może to być po prostu chwyt fabularny, aby Courtney się rozczarowała, co doprowadzi ją do bycia wdzięczną za rodzinę, którą ma.

Z drugiej strony, Courtney mogłaby być równie rozczarowana, gdyby Starman był jej ojcem. W swojej krótkiej scenie na starcie pilota, Sylvester nie był do końca miły dla Pata, pomimo niezachwianej lojalności pomocnika. Prawdę mówiąc, zachował się jak palant. Więc, dwie rzeczy mogą być prawdziwe: naprawdę może być ojcem Courtney, który po prostu nie dbał o nią na długo przed śmiercią. Ta prawda może być jeszcze bardziej druzgocąca, niż brak jakiegokolwiek związku między nimi. Widzowie będą musieli po prostu poczekać, aby dowiedzieć się więcej o ojcu Courtney i o przyczynie, dla której zniknął z jej życia w trakcie trwania serialu.

Gwiazdy DC Universe Stargirl to Brec Bassinger jako Courtney Whitmore (Stargirl) i Luke Wilson jako Pat Dugan (S.T.R.I.P.E.). Serial emitowany jest w poniedziałki w DC Universe oraz we wtorki na The CW.