PODZIEL SIĘ

HBO Max wystartowało już w środę, dzięki czemu fani DC będą mieli teraz do dyspozycji dwie usługi streamingowe oferujące filmy i seriale oparte na komiksach. Najbardziej godny uwagi w ofercie HBO Max wydaje się być serial Green Lantern, produkowany przez Grega Berlanti doskonale znanego fanom DC jako producent takich seriali jak The Flash czy Arrow należących do The CW.

Chociaż Berlanti odpowiada zarówno za nadchodzącą serię Green Lantern, jak i seriale wchodzące w skład Arrowversum, fani mogą spodziewać się jednej znaczącej różnicy, a mianowicie budżetu. Seriale od HBO Max będą posiadały znacznie większe fundusze, niż ich krewniacy od CW.

Według Kevina Reilly, dyrektora HBO Max, oryginalne produkcje DC na HBO Max jakościowo nie będą odbiegać od filmów fabularnych, czyniąc krok naprzód w stosunku do tego, czego fani mogą doświadczyć w produkcjach The CW.

Greg wykonał naprawdę świetną robotę dla The CW”, powiedział Reilly dla Business Insider. „Ale to będzie co innego. To będzie kolejny wzrost jakości produkcji. Możecie spodziewać się najwyższego poziomu produkcji filmowej seriali, i to samo tyczy się projektów, które ogłosiliśmy razem z J.J. Abramsem”.

Serial Green Lantern został zapowiedziany w zeszłym roku, a Berlanti powiedział wtedy: „To będzie nasz największy serial od DC, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy, wyruszymy w kosmos razem z Zieloną Latarnią, ale nic więcej nie mogę zdradzić”. Skoro akcja serialu będzie rozgrywała się w kosmosie, większy budżet wydaje się rzeczą naturalną, ponieważ będzie trzeba korzystać z efektów specjalnych dużo częściej niż przy serialach od The CW.