Kate Kane potrafiła utrzymać swój sekret w tajemnicy przez naprawdę długi czas, ale w odcinku “Drink Me” wychodzi on na jaw. Rozwinięcie tej sytuacji może być ciekawe na dalszą fabułę, bo nadal nie wiemy, jak to się potoczy.

O tożsamości Batwoman wiedziało małe grono osób, do którego należał między innym Luke Fox i Alice. Niestety, mimo dużego znaczenia dla całej misji Batwoman, o jej sekrecie nie wiedziała jedna z głównych postaci — Mary Kane. W odcinku “Drink Me” przyrodnia siostra Kate Kane wreszcie dowiaduje się o alter ego Kate.

W najnowszym odcinku Gotham musiało zmierzyć się z Nocturną — kobietą z wadą genetyczną, która powodowała pociąg do krwi i wrażliwość na słońce. Nie była jednak wampirem, choć posiadała implanty wampirzych zębów, przez które podawała swoim ofiara toksynę zawierającą ketaminę. To właśnie w taki sposób Mary odkryła prawdę o swojej siostrze. Zebrawszy kilka dowodów do kupy przyszła pani lekarz odkryła niewiarygodny sekret.

Po ataku Nocturny na Kate ta przyszła do siostry, aby zrobić badanie krwi, w którym wyszła ketamina. Oprócz tego Mary usłyszała w radiu, że Natalie Knight używała tej substancji do unieruchomienia swoich ofiar. Łącząc te fakty ze słowami Sophie, która powiedziała o ataku Nocturny na Batwoman, rozmowach Kate z Foxem podczas imprezy i okładką magazynu CatCo. młoda Kane zrozumiała, że jej przyrodnia siostra jest Batwoman.

Nie wiadomo, jak to się skończy. Czy Mary ujawni sekret Kate? Powie o nim ojcu? A może zatrzyma go dla siebie i poczeka, aż jej siostra sama przyzna się do tego, kim w tajemnicy jest?