PODZIEL SIĘ

Cały Arrowverse rusza do przodu po wydarzeniach Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach. Supergirl czeka na wyzwania płynące z nowego statusu quo, a David Harewood rozmawiał z Entertainment Weekly o nowej siedzibie dla Super Friends.

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

Teraz, gdy Lex Luthor (Jon Cryer) kontroluje DEO, bohaterowie musieli znaleźć nowe miejsce spotkań i współpracy. J’onn J’onzz (David Harewood) tworzy tajną kryjówkę (z ukrytą windą!). Nazywając tę nową bazę operacji The Tower, Marsjanin daje bohaterom nową kwaterę główną, aby pomóc im w walce ze złem. Ostatnie minuty Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach dawały fanom nadzieję na Justice League, ale wygląda na to, że będziemy musieli poczekać na ten większy budynek (przypominamy – opuszczona placówka S.T.A.R. Labs, która wygląda kropka w kropkę jak komiksowa Hall of Justice). Ale Wieża też nie jest taka zła.

“Mamy nową przestrzeń do pracy i to jest bardzo ekscytujące.” – powiedział Harewood. “DEO nie jest już nasze, należy tylko do Lexa. To jego budynek. Alex i Kara nie mogą tak po prostu wpadać do DEO co pięć minut. Więc to było dla nas ważne, żeby stworzyć przestrzeń, w której będziemy mogli działać. J’onn zbudował tę nową wieżę i mam nadzieję, że z czasem stanie się ona nowym DEO, przestrzenią, w której wszyscy się gromadzimy i pracujemy. To miejsce, gdzie super-przyjaciele mogą pracować, kiedy tylko tego potrzebują.”

 

“To jest zupełnie nowy świat, a to, co zobaczymy w kolejnych trzech czy czterech odcinkach, to jak ta zmiana wpłynęła na wszystkich.” – kontynuował. “Nadchodzi kilka naprawdę wspaniałych rzeczy. Zmiana ta odbija się echem przez resztę sezonu. Zobaczymy kilka interesujących rzeczy, które nadejdą. Jesse Rath ma przed sobą niesamowitą pracę.”

“Is that a secret elevator?” – Kara Danvers, pięć sekund wcześniej.

Prawdopodobnie więcej zmian pojawi się na Ziemi-Prime, gdy w miarę upływu czasu pojawią się coraz dziwniejsze skutki Kryzysu. Supergirl zapowiadała już przez jakiś czas, jak nowa Ziemia zmieni życie bohaterów. STAR Labs w The Flash może pełnić podobną funkcję co Wieża. Zaledwie w zeszłym miesiącu Marc Guggenheim powiedział, że kolejne, mniejsze crossovery Arrowverse mogą nadejść szybciej, niż się spodziewamy.

“Powiedziałbym, że mam “pomysły na pomysły”, które przedstawiłem Markowi Pedowitzowi i Gregowi Berlantiemu, co bym chciał, żebyśmy zrobili, gdybyśmy byli pozostawieni sami sobie.” – powiedział producent crossoveru, Marc Guggenheim. “Jest taki plan, w połowie gotowy… i zarówno Mark, jak i Greg podpisali się pod tym, a w miarę upływu czasu sprawy będą stawały się coraz bardziej pewne. Niedawno wysłałem Markowi e-maila, że musimy wszyscy razem się spotkać, aby o tym porozmawiać. Zazwyczaj robimy post mortem o tym, co poszło dobrze, co poszło źle, czego się dowiedzieliśmy… Zawsze czegoś się uczymy.”

Idzie nowe, jak to kiedyś mawiano. Jedno jest pewne – Kryzys dał nam największą ekipę superbohaterów do tej pory, ale czy mniejsze drużyny (jak pierwsze spotkanie Flasha i Arrow, czy też Flasha i Supergirl) będą równie ciekawe? Nic, tylko czekać.