PODZIEL SIĘ

Seriale Marvel Studios na Disney+ mają dać fanom szansę głębszego poznania Marvel Cinematic Universe w Fazie Czwartej.

Oficjalnie Phase 4 rozpoczyna się zapowiedzianą na przyszły rok Black Widow (premiera – 1 maja 2020 r.), ale już teraz mamy pewne poszlaki wskazujące na tematykę najnowszego rozdziału w historii Uniwersum i wszystko wskazuje na kosmos i jego mieszkańców. Niedawno wyciekły zdjęcia z planu WandaVision, które potwierdzają istnienie agencji S.W.O.R.D. (Sentient Worlds Observation and Response Division) i sugerują, że agencja odegra kluczową rolę w Fazie Czwartej.

Pierwsze wskazówki dotyczące tej agencji mieliśmy okazję poznać już w scenie po napisach Spiderman: Far From Home, kiedy dowiadujemy się, co porabiał przez ten cały czas uznany za zmarłego (zastąpienie przez Skrulla z Captain Marvel się nie liczy!) Nick Fury.

Agencja ma szansę pojawić się wcześniej, choćby w nadchodzących filmach (zapowiedziani na 6 listopada 2020 r. Eternals przecież dzieją się w kosmosie), ale to z WandaVision przyszły pierwsze konkretne informacje.

Opublikowane przez serwis JustJared zdjęcia z planu WandaVision ujawniły między innymi agenta S.W.O.R.D. stojącego na straży przed budynkiem wyglądającym jak biuro tejże agencji:

Pełna galeria zdjęć pod tym linkiem.

Co ciekawe, artykuł potwierdza też obecność na planie serialu pozostałych gwiazd: Paula Bettany’ego (Vision), Kat Dennings (Darcy Lewis z pierwszego i drugiego Thora), Randalla Parka (agent Jimy Woo z Antman and the Wasp) a także Teyonah Parris, która wcieli się w dorosłą Monikę Rambeau, której nastoletnią wersję (w tej roli Akira Akbar) widzieliśmy już w Captain Marvel.

Smaczku dodaje fakt, że dzięki S.W.O.R.D., Marvel wprowadzi do MCU pierwszą ‘markę’ kupionego już jakiś czas temu 20th Century FOX. Fantastyczna Czwórka, X-Men i Deadpool pewnie wkrótce dołączą, ale ten wyciek dowodzi, że Marvel już pracuje nad wcieleniem do MCU produktów Marvel Comics, których nie mógł wykorzystać przed nabyciem FOX przez Disneya.

WandaVision trafi na platformę Disney+ na wiosnę 2021 r.

A wy jak sądzicie, czy MIECZ dołączy do TARCZY w obronie Ziemi przed wrogami tak na planecie jak i poza nią?