“LEGO Explorer” to nowość na rynku: jest to magazyn, który inspiruje dzieci do rozwijania kompetencji STEM, wykorzystując w tym celu zabawę uwielbianymi przez dzieci klockami LEGO. STEM, od angielskiego Science, Technology, Engineering, Mathemathics, czyli nauka, technologia, inżynieria i matematyka, to zestaw kluczowych kompetencji niezbędnych dla dzieci dorastających we współczesnym świecie.

“LEGO Explorer” zachęca dzieci do twórczego myślenia i rozwijania swoich umiejętności w różnych obszarach wiedzy. Dodatkowo do każdego egzemplarza czasopisma dołączony jest zestaw klocków, z który można zbudować więcej niż jedną zabawkę.

LEGO® Explorer to miesięcznik, który zainspiruje młodych czytelników do nauki poprzez twórczą zabawę. W środku dziecko znajdzie mnóstwo sposobów na wykorzystanie swoich klocków LEGO. Pozna fascynujące fakty ze świata nauki, techniki, inżynierii i matematyki. Magazyn pełen porad i informacji od prawdziwych projektantów LEGO! Dzięki nim czytelnik dowie się, jak używać klocków w niekonwencjonalny sposób i jak stać się jeszcze lepszym budowniczym LEGO!

W tym numerze:
– Patenty na co dzień – Zbuduj robotyczną podstawkę na telefon
– Ćwicz mózg – Zagadkotron!
– Legolab – Klockowy kumpel w trzech krokach
– Twórz – Zaprojektuj własnego robota
– KONKURS Z SUPER NAGRODAMI!

A do tego:
– Szybkie pomysły Niny, czyli propozycje modeli do złożenia
– Poradnik jak budować lepsze roboty
– Robotyczne zagadki i ciekawostki
– Zawieszka na drzwi!

PREZENT: ROBOT LEGO®!