Showrunnerka serialu Batwoman, Caroline Dries postanowiła odpowiedzieć na pytanie fanów, dlaczego nie będzie nowego castingu dla roli Kate Kane.

W zeszłym miesiącu ujawniono szokującą wiadomość, iż Ruby Rose opuszcza rolę Batwoman i pierwotnie myślano, że otrzymamy po prostu recast postaci Kate Kane. Później okazało się, że Rose odeszła z serialu ze względu na zbyt długą ilość godzin spędzonych na planie serialu. Wiadomość ta była dla wielu szokująca, szczególnie dla ulubieńców aktorki i serialu. Niestety, zaledwie kilka dni temu, ujawniono, że producenci nie ponowią castingu do roli Kate Kane, a po prostu w drugim sezonie całkowicie inna postać przejmie strój tytułowej bohaterki. Po chwili ciszy, w końcu showrunnerka serialu, czyli Caroline Dries ujawniła, skąd wzięła się taka decyzja i jakie są intencje serialu.

Dries swoją informację ujawniła dla ATX, a decyzję pomógł jej podjąć sam Greg Berlanti:

“Greg pomógł mi zdecydować – i jest o wiele mądrzejszy ode mnie w takich sprawach – mówi: „Wiesz, myślę, że powinniśmy po prostu zrestartować postać pod względem ponownego uruchomienia Batwoman jako innej postaci i zmiany wszystkiego co wprowadziła Ruby do serialu.”

Dries kontynuowała dyskusję na temat tego, jak uniknięcie recastu ułatwi fanom oglądanie nowego sezonu:

„Wydaje mi się, że to także trochę pomoże widzom, ponieważ nie prosimy ich, aby nie zwracali uwagi na nową aktorkę. Wymyślam zupełnie nową postać, która w przeszłości inspirowała się Batwoman. Ona przejmie kostium i w tym momencie nie będzie ku temu odpowiednią osobą. To sprawi, że ​​będzie fajnie”.

Ciekaw jesteśmy jaką postać zobaczymy i jaka aktorka w nią się wcieli no i co z pozostałymi postaciami takich jak np. Alice?!