W 2005 premierę miała filmowa adaptacja przygód Constantine’a, w którego wcielił się sam Keanu Reeves. Samą postać Johna zapewne poznaliście nieco lepiej w Legends of Tomorrow, gdzie od czwartego sezonu stał się stałą częścią załogi Waveridera. Wydawałoby się, że produkcja reżyserii Francisa Lawrance’a była jednorazowym numerem, gdy nagle okazuje się, iż prawdopodobnie powstaje sequel!

Informację tę zdradził Peter Stormare, który w pierwszej części grał samego Szatana i to właśnie jego zdjęcie w tej kreacji opublikował na swoim instagramie z podpisem „Sequel w drodze”.

Sama fotografia jest podpisana następująco:
„W Constantine Peter Stormare odgrywa jedną z najlepszych wersji szatana w historii kina”, dlatego nie ma wątpliwości, iż aktorowi chodzi konkretnie o tę produkcję.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PeterStormare (@therealstormare)

Nie da się ukryć, iż jest to niezwykle zaskakująca nowina, w szczególności, iż w środowisku fandomu DC niezbyt często wyczytuje się opinii na temat tego filmu, a do czasu ostatniego Comic-Conu @ Home, gdzie zdradzono pierwotne plany na sequel, ogólnie było o oryginalnej produkcji dość cicho.

Na ten moment nie mamy żadnego oficjalnego potwierdzenia od Warner Bros/DC Comics, także warto zachować mały dystans, jednakże biorąc pod uwagę, ile marek zostało ostatnio wskrzeszonych (Chociażby sam Matrix!), to nie skłamię, iż w ogóle by mnie ta informacja nie zdziwiła.

Jeżeli takowy sequel faktycznie powstaje, to jak się na niego zapatrujecie? Jesteście fanami pierwszej części, czy w ogóle jej nie widzieliście?