Jeśli chodzi o podróżowanie w czasie, to każdy serial czy film ma trochę inną teorię na ten temat. Fani sądzili, że w serialu Marvel’s Agents of SHIELD będzie to wyglądać tak samo jak w MCU, jednak w drugim odcinku finałowego sezonu okazało się, że jest inaczej.

Endgame pokazało, że przyszłości nie da się zmienić, jedynie można utworzyć alternatywne rzeczywistości, co po części zostało też pokazane w piątym sezonie serialu, kiedy Agenci zmienili przyszłość, nie usuwając Deke’a. Wszystko byłoby jasne, jednak najnowszy odcinek pozostawił nas z kolejnymi pytaniami. 

W serialu od Jemmy dowiadujemy się o „oknach”, które pozwalają jedynie na określony czas znaleźć się w innym czasie i że nie ma do końca kontroli nad Zephyrem w przypadku podróży w czasie. W Endgame wygląda to zupełnie inaczej – członkowie Avengers podróżują za pomocą cząsteczek Pyma, ale kto wie… Może jeszcze dowiemy się, że te sposoby nie są tak inne, jak się wydaje? 

Na razie jesteśmy dopiero po dwóch odcinkach, więc kto wie, jakie zwroty akcji jeszcze zobaczymy.

Nowy odcinek finałowego sezonu ma swoją premierę już w najbliższy czwartek, więc serdecznie zapraszamy na grupę dyskusyjną Agents of SHIELD Polska!