Ostatnio mieliśmy okazję pisać artykuł o możliwym crossoverze dwóch przyjaciółek, które poznały się i polubił podczas dwóch wielkich wydarzeń takich jak Elseworlds czy ostatni Kryzys. Oczywiście mowa o Batwoman i Supergirl, jednakże niestety mamy dla Was smutną wiadomość…

Na tę chwilę taki crossover nie będzie miał miejsca! Chociaż w ostatnich odcinkach Batwoman wiele mówiło się o kryptonicie, czyli mocnym powiązaniem ze światem Supergirl, a widzowie wymarzyli sobie własny crossover tych dwóch superbohaterek.

Dodatkowo, Kate Kane posiadała odłamek kryptonitu, który otrzymała od Supergirl podczas crossoveru Crisis on Infinite Earths. Jednakże w finale pierwszego sezonu Batwoman nie chciała go zniszczyć bez wiedzy Kary Danvers.

Te wszystkie wydarzenia naprawdę mocno kierowały nas do ich wspólnego wystąpienia i zakończenia wątku kryptonitu, jednakże showrunner serialu Batwoman, Carolina Dries niestety obaliła tę szansę.

W ostatnim wywiadzie dla portalu TVLine Pani Dries została zapytana czy Supergirl pojawi się w drugim sezonie serialu Batwoman. Jej odpowiedź nie była tak pozytywna, jak fani się tego spodziewali:

„Nie sądzę. Sposób, w jaki układa się harmonogram produkcji Supergirl, tak naprawdę nie jest zgodny z naszym (Batwoman)”.

Ale jak wiemy… “nigdy, nie mów nigdy!”