WW_101_22.05.2019_239.ARW

Netflix napędzany sukcesem pierwszego sezonu „Wiedźmina” nie tylko pracuje nad kolejną częścią przygód Geralta, ale także nad zapowiedzianym anime o Vesemirze. Podczas gdy fani z niecierpliwością wyczekują nowych odcinków, platforma ogłosiła trzecią już produkcję z wiedźmińskiego świata!

Netflix ogłosił nowy serial aktorski będący spin-offem „Wiedźmina” (z Henrym Cavillem w roli głównej). Produkcja będzie nosić tytuł „The Witcher: Blood Origin” i składać cię będzie z sześciu odcinków, w trakcie których jej twórcy zabiorą nas w daleką podróż w przeszłość.

Historia osadzona ma być w świecie elfów 1200 lat przed przygodami Geralta z Rivii i ma przedstawić wydarzenia, które doprowadziły do Koniunkcji Sfer, czyli połączenia światów różnych obcych stworzeń oraz opowiedzieć nam dawno zapomnianą historię pierwszego Wiedźmina.

Mimo iż na razie dostaliśmy tylko garstkę informacji, wiemy, że produkcją zajmą się osoby pracujące przy pierwszej netfliksowskiej serii z tego uniwersum – scenarzyście „Wiedźmina”, Declanowi de Barra, tym razem przypadła rola showrunnera, natomiast showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich została producentką wykonawczą, obok której na tym samym stanowisku działać będą Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films. Swój udział również będzie miał Andrzej Sapkowski, który został konsultantem kreatywnym.

Data premiery pozostaje nieznana.